Lekcija rukometa za protivnice i navijače

Sjajna stvar je što je Adžić razigrao sve igračice, pošto su svih 14 imale podjednaku minutažu
33 komentar(a)
Ažurirano: 28.07.2012. 20:39h

Od specijalnog izvještača "Vijesti"

London - Baš ovakav meč je bio neophodan rukometašicama Crne Gore na otvaranju Olimpijskih igara - nakon skoro dva mjeseca bez utakmica, „crvene” su lako savladale nejaku Veliku Britaniju (31:19) i uhvatile zalet za mnogo ozbiljnije mečeve u grupi A.

Duel timova koji su se sastali i u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo i ekipa koje su debitanti na Olimpijskim igrama, imao je krajnje neobičnu uvertiru. Naime, oficijelni spiker je prije početka meča čitao publici pravila rukometa!

A da su možda i predobro savladali gradivo, navijači domaćih su pokazali u 3. minutu - kada je Lin Bil postigla prvi istorijski gol za britanski rukomet na OI i smanjila na 3:1, u „Bakarnoj kutiji” nastupilo je slavlje kao da je osvojeno zlato...

Gledaoci su do kraja utakmice navijali fenomenalno, ovacijama pozdravljali svaki pogodak, ali se pobjednik znao još 30. maja, kada je obavljen žrijeb za OI neposredno prije utakmice istih rivala u kvalifikacijama za EP (37:22). Uporne Britanke su, ipak, uradile sve da što duže budu u igri, pa su od 14. do 45. minuta stalno imale od pet do sedam golova minusa.

Tada je uslijedio period gotovo savršene igre Crne Gore - od 48. do 53. minuta, izabranice Dragana Adžića postigle su osam golova (Jovanka Radičević tri, Marija Jovanović i Ana Radović po dva, Majda Mehmedović jedan), a nisu primile nijedan, pa su došle do rekordnih plus 14 (30:16).

U finišu su malo smanjile tempo, što su Brit Gudvin i Mari Džerbron iskoristile da smanje na konačnih 31:19, a te golove su slavili kao da su ih postigle u finalu fudbalske Lige šampiona...

Sjajna stvar je što je Adžić razigrao sve igračice, pošto su svih 14 imale podjednaku minutažu. U listu strijelaca se nije upisala samo Suzana Lazović.

Crna Gora - Velika Britanija 31:19 (18:12)

London - „Bakarna kutija”. Gledalaca: 4.000. Sudije: Duta i Floresku (Rumunija). Sedmerci: Crna Gora, Velika Britanija. Isključenja: Crna Gora, Velika Britanija.

Crna Gora: BARJAKTAROVIĆ (sedam odbrana), Vukčević (pet odbrana), MILJANIĆ 3, Radičević 4, Đokić 1, Jovanović 2 (2), RADOVIĆ 4, A. Bulatović 1, SAVIĆ 4, POPOVIĆ 4, LAZOVIĆ, K. BULATOVIĆ 5 (2), Mehmedović 2, Knežević 1.

Velika Britanija: HARGRIVS (četiri odbrane), Mejs (osam odbrana), Lam-Murs, Van der Vil, Heglund, MEKAFERTI 4, Džuks, GUDVIN 2, FERBRADER, BIL 3, Lojthold, Palis, FADŽ 4, DŽERBRON 6 (3).

Brazil srušio Hrvatsku, Francuska zaustavila Norvešku

Već prvog dana vidjelo se da će rukometni turnir biti jako uzbudljiv - Brazil je u derbiju grupe A savladao Hrvatsku sa 24:23, dok je Francuska porazila olimpijskog, svjetskog i evropskog prvaka Norvešku sa .

Sjajan posao napravila je i Južna Koreja, koja je mnogo lakše nego što to pokazuje konačni rezultat pobijedila Španiju sa 31:27. Trećeplasirana ekipa sa Svjetskog prvenstva tako je odmah upala u probleme kada je u pitanju plasman u četvrtfinale, baš kao i aktuelni evropski viceprvak Švedska, koji je u skandinavskom derbiju izgubio od Danske (21:18).

Crna Gora u drugom kolu, u ponedjeljak u 20.30 sati, igra sa Brazilom.

Grupa A

Crna Gora - Velika Britanija 31:19 (18:12), Rusija - Angola 30:27 (16:11), Hrvatska - Brazil 23:24 (10:9).

Grupa B

Španija - Južna Koreja 27:31 (12:16), Danska - Švedska 21:18 (8:10), Norveška - Francuska 23:24 (12:17)