Rusija bolja od Angole

Postnova sa pet, te Bodnjeva (bez promašaja), Kmirova i Davidjenko sa po četiri gola bile su najbolje u pobjedničkom timu, u kojem je Sedojkina imala 14 odbrana.
3 komentar(a)
Davidjenko, Foto: London2012.com
Ažurirano: 28.07.2012. 12:29h

Rukometašice Rusije pobjedom su otvorile nastupa na Olimpijskim igrama u Londonu – ekipa Jevgenija Trefilova je u prvom kolu grupe A, u kojoj je i Crna Gora, savladala Angolu 30:27 (16:11).

Angola je u 9. minutu vodila 6:3, bila je u prednosti do 12. minuta (7:6), ali je Rusija od prvog vođstva u 13. minutu (8:7) preuzela stvari u svoje ruke i do 34. minuta (20:12) je izgledalo da neće biti dilema u ovom meču. Ipak, Afrikanke su u 52. minutu stigle do izjednačenja na 25:25, i ušlo se u neizvjesnu završnicu.

Ipak, golovima Bodnjeve i Postnove, Rusije je stekla dva gola prednosti, da bi Kmirova u pretposljednjem minutu golova za 29:26 otklonila sve dileme...

U Angoli je najefikasnija bila Gualo sa pet golova, Kiala i Karlos su dodale po četiri.

Od 14.30 časova igraju Hrvatska – Brazil, a od 20.30 Crna Gora – Velika Britanija.