ATLETIKA

Još dva rekorda na juniorskom prvenstvu Crne Gore

Najviše zlatnih medalja na takmičenju osvojio je član AK “Lovćen” sa Cetinja, Dragan Pešić - ukupno četiri.
170 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 27.05.2012. 22:40h

Nakon devet rekorda prvog dana, u nedjelju su oborena još dva na juniorskom prvenstvu Crne Gore u atletici.

Kristina Rakočević, članica AK “Tara” postavila je novi rekord u bacanju kugle za pionirke sa rezultatom 12,09m, kao i Aleksandar Miletić iz Nikšića na 800m sa rezultatom 2:15,42.

Najviše zlatnih medalja na takmičenju osvojio je član AK “Lovćen” sa Cetinja, Dragan Pešić - ukupno četiri.

Ljiljana Matović (Mornar) i Šćepan Ćetković (Nikšić) osvojili su sa po tri medalje.

Rezultati drugog dana:

Troskok - juniori

1. Kristijan MatkovićLim - Berane12,92

2. Blagota PetričevićPodgorica - Podgorica12,64

Koplje - juniorke

1. Marija BogavacTara - Mojkovac38,17

2. Valentina FurtulaJedinstvo - Bijelo Polje25,90

3. atarina VojinovićJedinstvo - Bijelo Polje23,02

400m prepone - juniorke

1. Vesna RudovićLovćen - Cetinje1:13,69

2. Snežana BujišaLovćen - Cetinje1:15,77

3. Katarina ĆukovićLovćen - Cetinje1:16,92

400m prepone - juniori

1. Dragan PešićLovćen - Cetinje1:03,26

2. Kristijan MatkovićLim - Berane1:03,37

3. Darko PerišićLovćen - Cetinje1:09,86

200m – juniorke

1. Ljiljana MatovićMornar - Bar26,85

2. Kristina DubakNikšić - Nikšić27,24

3. Snežana BudišaLovćen - Cetinje29,46

200m - juniori

1. Šćepan ĆetkovićNikšić - Nikšić23,49

2. Bogić VojvodićMornar - Bar24,27

3. Emir ĆatovićRudar - Pljevlja24,46

800m - juniori

1. Miloš MaslovarićJedinstvo - Bijelo Polje2:03.24

2. Jovan BojovićJedinstvo - Bijelo Polje2:11,03

3. Aleksandar MiletićNikšić - Nikšić2:15,42

800m - juniorke

1. Lidija TodorovićNikšić - Nikšić2:22,52

2. Aleksandra FurtulaJedinstvo - Bijelo Polje2:39,51

3. Ivana PuletićNikšić - Nikšić2:39,92

3000m – juniorke

1. Jovana ĐurovićJedinstvo - Bijelo Polje12:51,0

2. Vanja GrabovicNikšić - Nikšić12,52,6

Dalj – juniorke

1. Anđela DrobnjakJedinstvo - Bijelo Polje5,21

2. Ljiljana MatovićMornar - Bar4,88

3. Teodora GuberinićLim - Berane4,83

Kugla - juniorke

1. Kristina RakočevićTara - Mojkovac12,09

2. Milica VukadinovićTara - Mojkovac10,96

3. Marija BogavacTara - Mojkovac8,82

Vis – juniori

1. Dragan PešićLovćen - Cetinje188

2. Ajdin KalamperovićMornar - Bar140

3. Darko PerišićLovćen - Cetinje135

Disk – juniori

1. Nikola KomatinaLim - Berane37,03

2. Puniša LazovićBudućnost - Podgorica24,78

3. Balša VučerakovićMornar - Bar12,67

Disk – seniori van konkurencije

1. Ivan KukuličićZeta - Golubovci50,33

Nakon devet rekorda prvog dana, u nedjelju su oborena još dva na juniorskom prvenstvu Crne Gore u atletici.

Kristina Rakočević, članica AK “Tara” postavila je novi rekord u bacanju kugle za pionirke sa rezultatom 12,09m, kao i Aleksandar Miletić iz Nikšića na 800m sa rezultatom 2:15,42.

Najviše zlatnih medalja na takmičenju osvojio je član AK “Lovćen” sa Cetinja, Dragan Pešić - ukupno četiri. Ljiljana Matović (Mornar) i Šćepan Ćetković (Nikšić) osvojili su sa po tri medalje.

Rezultati drugog dana:

troskok - juniori

1.mjesto

Kristijan Matković

Lim - Berane

12,92

2.mjesto

Blagota Petričević

Podgorica - Podgorica

12,64

koplje - juniorke

1.mjesto

Marija Bogavac

Tara - Mojkovac

38,17

2.mjesto

Valentina Furtula

Jedinstvo - Bijelo Polje

25,90

3.mjesto

Katarina Vojinović

Jedinstvo - Bijelo Polje

23,02

400m prepone - juniorke

1.mjesto

Vesna Rudović

Lovćen - Cetinje

1:13,69

2.mjesto

Snežana Bujiša

Lovćen - Cetinje

1:15,77

3.mjesto

Katarina Ćuković

Lovćen - Cetinje

1:16,92

400m prepone - juniori

1.mjesto

Dragan Pešić

Lovćen - Cetinje

1:03,26

2.mjesto

Kristijan Matković

Lim - Berane

1:03,37

3.mjesto

Darko Perišić

Lovćen - Cetinje

1:09,86

200m – juniorke

1.mjesto

Ljiljana Matović

Mornar - Bar

26,85

2.mjesto

Kristina Dubak

Nikšić - Nikšić

27,24

3.mjesto

Snežana Budiša

Lovćen - Cetinje

29,46

200m - juniori

1.mjesto

Šćepan Ćetković

Nikšić - Nikšić

23,49

2.mjesto

Bogić Vojvodić

Mornar - Bar

24,27

3.mjesto

Emir Ćatović

Rudar - Pljevlja

24,46

800m - juniori

1.mjesto

Miloš Maslovarić

Jedinstvo - Bijelo Polje

2:03.24

2.mjesto

Jovan Bojović

Jedinstvo - Bijelo Polje

2:11,03

3.mjesto

Aleksandar Miletić

Nikšić - Nikšić

2:15,42

800m - juniorke

1.mjesto

Lidija Todorović

Nikšić - Nikšić

2:22,52

2.mjesto

Aleksandra Furtula

Jedinstvo - Bijelo Polje

2:39,51

3.mjesto

Ivana Puletić

Nikšić - Nikšić

2:39,92

3000m – juniorke

1.mjesto

Jovana Đurović

Jedinstvo - Bijelo Polje

12:51,0

2.mjesto

Vanja Grabovic

Nikšić - Nikšić

12,52,6

dalj – juniorke

1.mjesto

Anđela Drobnjak

Jedinstvo - Bijelo Polje

5,21

2.mjesto

Ljiljana Matović

Mornar - Bar

4,88

3.mjesto

Teodora Guberinić

Lim - Berane

4,83

kugla - juniorke

1.mjesto

Kristina Rakočević

Tara - Mojkovac

12,09

2.mjesto

Milica Vukadinović

Tara - Mojkovac

10,96

3.mjesto

Marija Bogavac

Tara - Mojkovac

8,82

vis – juniori

1.mjesto

Dragan Pešić

Lovćen - Cetinje

188

2.mjesto

Ajdin Kalamperović

Mornar - Bar

140

3.mjesto

Darko Perišić

Lovćen - Cetinje

135

disk – juniori

1.mjesto

Nikola Komatina

Preporučujemo za Vas