ATLETIKA

Devet rekorda prvog dana juniorskog prvenstva u Baru

Prvog dana prvenstva Crne Gore u atletici, koje se održava na stadionu SC “Topolica” u Baru, u tehničkoj organizaciji AK “Mornar”, oboreno je devet državnih rekorda.
107 pregleda 0 komentar(a)
AK Tara, Foto: Atletski savez Crne Gore
AK Tara, Foto: Atletski savez Crne Gore
Ažurirano: 26.05.2012. 23:16h

Prvog dana prvenstva Crne Gore u atletici, koje se održava na stadionu SC “Topolica” u Baru, u tehničkoj organizaciji AK “Mornar”, a pod pokroviteljstvom Atletskog saveza Crne Gore, oboreno je devet državnih rekorda.

Briljirali su bacači AK “Tara” iz Mojkovca, koji su postigli sljedeće nove crnogorske rekorde - Sandra Bogavac je postavila novi juniorski i seniorki rekord u bacanju kladiva (42,63m), Milica Vukadinović u bacanju diska sa rezultatom 44,94 m oborila je rekord za mlađe juniorke, juniorke i seniorke, dok je Kristina Rakočević postavila novi pionirski rekord u bacanju diska – 43,80m.

Ognjen Kasalica, član AK “Draževina” postavio je novi rekord u bacanju koplja za juniore (59,25m), Aleksandar Miletić iz AK “Nikšić” u konkurenciji mlađih pionira postavio novi rekord na 1.500m sa rezultatom 4:48,10 minuta, dok je Teodora Guberinić, članica AK “Lim”, postavila novi pionirski rekord u troskoku – 10,70m.

Prvog dana prvenstva nastupilo je 100 takmičara iz 12 atletskih klubova, a takmičenje se nastavlja u nedjelju u 9.30 časova.

Nakon ovog takmičenja, selektor reprezentacije Osman Erović sa nacionalnim trenerima za određene discipline, u konsultaciji sa potpredsjednikom ASCG Gojkom Banjevićem zaduženim za resor sporta, odrediće kandidate za juniorsku Balkanijadu u Turskoj, koja se održava 23. i 24. juna.

Po ocjeni delegata takmičenja Sava Pavlovića, kako je saopšteno iz ASCG, ovo je najbolje organizovano takmičenje u posljednjih nekoliko godina u Baru.

Rezultati:

Kladivo - juniorke

1. Sandra Bogavac Tara – Mojkovac42,63

2. Marija Bogavac Tara – Mojkovac31,25

3. Milena Žujović Tara – Mojkovac29,56

100m prepone – juniorke

1. Ljiljana Matović Mornar - Bar15,99

2. Ana Mrvaljević Lovćen – Cetinje18,28

3. Vesna RudovićLovćen – Cetinje18,95

Troskok - juniorke

1. Teodora Guberinić Lim - Berane10,70

2. Anđela Drobnjak Jedinstvo - Bijelo Polje10,39

3. Nađa OjdanićLim - Berane9,93

Koplje – juniori

1. Ognjen Kasalica Draževina – Podgorica59,25

2. Nikola Komatina Lim - Berane48,43

3. Balša Vučeraković Mornar - Bar21,10

110m prepone – juniori

1. Dragan Pešić Lovćen - Cetinje15,85

2. Kristijan Matković Lim - Berane17,64

3. Darko PerišićLovćen - Cetinje21,97

100m - juniorke

1. Ljiljana Matović Mornar - Bar12,40

2. Kristina Dubak Nikšić - Nikšić12,80

3. Snežana Bujiša Lovćen - Cetinje13,60

100m – juniori

1. Šćepan Ćetković Nikšić - Nikšić11,45

2. Blagota Petričević Podgorica - Podgorica11,65

3. Bogić Vojvodić Mornar - Bar11,67

1500m - juniorke

1. Lidija Todorović Nikšić - Nikšić5:05,15

2. Jovana Đurović Jedinstvo - Bijelo Polje5:31,67

3. Ivana PuletićNikšić - Nikšić5:34,75

Kugla – juniori (6kg)

1. Nikola Komatina Lim - Berane16,19

Kugla – juniori (7,260kg)

1. Tomaš ĐurovićDraževina - Podgorica15,46

Kugla – juniori (5kg)

1. Nikola PešićDraževina - Podgorica15,33

2. Đoko KuzmanLovćen - Cetinje10,24

3. Darko PerišićLovćen - Cetinje8,45

1500m - juniori

1. Miloš Maslovarić Jedinstvo - Bijelo Polje4:15,48

2. Aleksandar Miletić Nikšić - Nikšić4:48,10

3. Marko ĐurovićJedinstvo - Bijelo Polje4:53,83

Vis – juniorke

1. Anđela Drobnjak Jedinstvo - Bijelo Polje160

2. Ana Mrvaljević Lovćen - Cetinje150

3. Ana Popović Lovćen - Cetinje145

400m - juniorke

1. Kristina Dubak Nikšić - Nikšić1:04,41

2. Snežana Bujiša Lovćen - Cetinje1:05,42

3. Marija Kontić Mornar - Bar1:08,08

Dalj – juniori

1. Dragan Pešić Lovćen - Cetinje6,13

2. Blagota Petričević Podgorica - Podgorica5,88

3. Kristijan Matković Lim - Berane5,80

400m - juniori

1. Šćepan Ćetković Nikšić - Nikšić52,65

2. Emir Ćatović Rudar - Pljevlja54,07

3. Jovan Bojović Jedinstvo - Bijelo Polje56,00

4x100m - juniorke

1. AK "Lovćen" Cetinje55,38

2. AK "Mornar" Bar II55,49

3. AK "Mornar" Bar III1:01,34

4x100m – juniori

1. AK "Mornar" Bar I48,61

2. AK "Mornar" Bar II57,09

Disk – juniorke

1. Milica Vukadinović Tara - Mojkovac44,94

2. Kristina Rakočević Tara - Mojkovac43,80

3. Marija Bogavac Tara - Mojkovac30,72

Preporučujemo za Vas