181 pregleda 0 komentar(a)
Stoner, Foto: Reuters
Ažurirano: 29.04.2012. 14:32h

Branilac titule u Moto GP šampionata Kejsi Stoner pobijedio je u veoma uzbudljivoj trci za Veliku nagradu Španije, prenosi Sportal.

Iza Australijanca iz Repsol Honde na stazi u Herezu bili su Horhe Lorenco iz Jamahe i slavljenik Dani Pedrosa iz Repsol Honde.

U prošloj trci za Veliku nagradu Katara, Stoner je "prepustio" pobjedu Lorencu koji je danas startovao sa pol pozicije.

Za Stonera je ovo bila prva pobjeda u trci za Veliku nagradu Španije, a trijumfalno vrijeme je bilo 45:33.897 minuta.

Zaostatak Lorenca je bio 0.947 sekundi, a Pedrose 2.063 sekunde.

Stoner je vođstvo preuzeo u trećem krugu i do kraja trke uspio da odbije napade najbližih pratilaca.

Odlično je vozio i četvrtoplasirani Kal Kračlou, ali je na kraju ipak morao da se zadovolji sa 13 bodova.

Nekadašnji višestruki prvak svijeta Valentino Rosi ponovo je razočarao i trku završio na devetom mjestu. "Doktor" je u Kataru bio deseti.

Naredna trka voziće se već sljedećeg vikenda u susjednom Portugalu.

Poslije dvije trke u šampionatu u plasmanu vodi Lorenco sa 45 bodova, a drugi je Stoner sa 41.