Savladan Japan, prva pobjeda Srbije

Muška odbojkaška reprezentacija Srbije pobijedila je danas domaći Japan 3:2 (25:21, 25:22, 18:25, 22:25, 15:12), nakon sata i 58 minuta igre, u četvrtom kolu Svjetskog kupa.
Odbojkaši Srbije, Foto: Www.fivb.ch
Ažurirano: 24.11.2011. 13:55h

Nakon tri poraza stigla je i prva pobjeda - muška odbojkaška reprezentacija Srbije pobijedila je danas domaći Japan 3:2 (25:21, 25:22, 18:25, 22:25, 15:12), nakon sata i 58 minuta igre, u četvrtom kolu Svjetskog kupa.

Srbija je mogla i do ubjedljivije pobjede, pošto je vodila 2:0 u setovima. "Orlovi" su u četvrtom setu vodili do 17:16, ali je Japan serijom 5:0 preokrenuo i uhvatio zalet za izjednačenje. Japan je u petom setu odolijevao samo do 3:3, na promjein strana je bilo 8:6 za Srbiju, a kod 9:6 je sve bilo jasno...

Najbolji pointer u Srbiji bio je kapiten Ivan Miljković sa 26 poena, Miloš Nikić je dodao 14, a Nikola Kovačević, Dragan Stanković i Marko Podraščanin po 12 poena.

Japan su predvodili Juta Jonejama sa 20 i Jusuke Išiđima sa 19 poena.

"Momci sa klupe su odradili najveći i najvažniji dio posla. Terzić, Vemić i Petrović su unijeli novu energiju, dali nam novi duh i pobjednički mentalitet za završnicu važnog meča. Znali smo da će biti teška utakmica. Bilo je pitanje koliko ćemo imati snage poslije tri poraza i pada samopouzdanja.

U prva dva seta smo dosta kvalitetno odradili posao i igrali tečnije nego u prethodnim mečevima, ali smo poslije desetominutne pauze startovali sa pola gasa, računajući da će se stvari odvijati kako smo mi zamislili. Japanci su, međutim, pokazali da nikada ne odustaju", rekao je selektor Srbije Igor Kolaković.

Sljedeću utakmicu izabranici crnogorskog stručnjaka Igora Kolakovića igraju protiv Kube sjutra, u sedam časova po našem vremenu.