Omladinac uspješan u Makedoniji

Omladinac, Foto: Privatna arhiva
Ažurirano: 02.11.2011. 10:38h

Takmičari karate kluba Omladinac bili su uspješni na međunarodnom memorijalnom turniru "Grdanovski Nikola-Nike" koji je u subotu održan u Skoplju.

Predstavnici podgoričkog kluba su osvojili ukupno 11 medalja - pet zlatnih, te po tri srebrne i bronzane.

Najsjajnija odličja pripala su Marini Raković u seniorskoj konkurenciji do 68 kilograma, te mlađoj seniorki Ani Drašković (do 55), kadetkinji Anji Jović (do 47), kao i takmičarima do 1998. godišta - Aleksandru Bojoviću (do 40) i Mariju Hodžiću (do 50 kilograma).

Srebro su osvojili Dragana Konjević (mlađa seniorka u konkurenciji preko 68 kilograma), juniorka Jelena Maksimović (do 48) i kadet Marko Golubović (do 52).

Treća mjesta u Skoplju pripala su junioru Vladimiru Joviću (do 68) i kadetima Aćimu Hodžiću i Vuku Popoviću (do 63).

Ženska seniorska reprezentacija je radila revijalne mečeve protiv Makedonije, Srbije i Bugarske i osvojila prvo mjesto.

Turnir u Skoplju je bio prava provjera za Marinu Raković i Anu Drašković koje će 12. i 13. novembra da učestvuju u WKF karate premijer ligi u austrijskom Salcburgu.