Crnogorski atletičar je u finalu imao rezultat 18,39 metara.
74 pregleda 0 komentar(a)
Tomaš Đurović, Foto: YouTube
Ažurirano: 23.08.2017. 14:06h

Tomaš Đurović zauzeo je 10. mjesto u finalu bacanja kugle na Univerzijadi u Tajpeju.

Đurović je do finala došao hicem od 19,20 metara, što je sedmi rezultat u kvalifikacijama.

"U prve dvije serije bacio je 18 metara i 39 centimetara, dok je u trećoj imao rezultat oko 19.30 metara, ali je prestupio. Taj rezultat da je bio ispravan odveo bi ga u veliko finale", kazao je trener crnogorskog bacača, Veljko Čegar agenciji MINA.

On je naglasio da, imajući u vidu kvalitet bacača kugla i njihovih ovogodišnjih rezultata, mogu biti zadovoljni plasmanom u finale.

"Ostaje žal za plasmanom u veliko finale, ali ako se uzme u obzir da je dva mjeseca vukao nezgodnu povredu ovojnice tetive prstiju bacačke šake, u zaključku sam zadovoljan nastupom na Univerzijadi. Ta ga povreda objektivno sputala da u top formi dođe na takmičenje", kazao je Čegar.

Posljednji takmičarski dan imali su džudisti, Jovana Nikić i Lazar Daković u open kategoriji. Jovana je u prvom kolu bila slobodna, zatim je pobijedila Kristinu Nežnjikovu iz Kirgistana, dok je u osmini finala izgubila od Japanke Inoue Akari koja se našla u finalu i dala Jovani šansu da se nađe u repesazu.

Nikićeva je, međutim, poražena od Ukrajinke Vasutine Kirjičenko i time završila nastup na 7. mjestu.

Daković je, takođe, bio slobodan u prvom kolu, dok je u 2. izgubio od Rusa Muse Tumenova.