Kristina Rakočević srebrna u disku

Muškoj štafeti, 4X100 metara, obaranje 39 godina starog crnogorskog rekorda bilo dovoljno za šesto mejsto
102 pregleda 1 komentar(a)
Atletika juniori, Foto: ASCG
Ažurirano: 02.07.2017. 08:39h

Atletičarka mojkovačke Tare Kristina Rakočević osvojila je srebrnu medalju u bacanju diska prvog dana takmičenja na Balkanskom prvenstvu za juniore u rumunskom Piteštiju. Najbolja crnogorska juniorka i svjetska juniorska prvakinja, Rakočević, disk je bacila na 54,79 metara, ali je to bilo nedovoljno za zlato pošto je Moldavka Aleksandra Emilijanov bila u boljoj formi i slavila je rezultatom 56,35 metara. Treća je hicem od 49,90 metarta bila Rumunka Loana Dijana Tiganašu.

Šesto mjesto uz nacionalni rekord osvojila je naša štafeta na 4X100 metara u sastavu: Luiđi Mazreku, Edin Erović, Danijel Maljević i Kristian Subotić. Njihovo vrijeme bilo je 43,74 sekunde. Dosadašnji rekord je iznosio 43,90 sekundi i držali su ga atletičari AK „Jedinstvo“ iz Bijelog Polja još od prije 39 godina (21.maja 1978).

Naša štafeta na 4X100 je bila najbolja u drugoj grupi, ali su u ukupnom plamanu imali tek šesti rezultat.

Od ostalih crnogorskih atletičara koji su danas nastupili, Kristian Subotić je u sprintu an 1000 metara bio 11. (11,17 sekunsi), Edin Erović u disciplini 400 metara zauzeo je 12.mjesto (50,49 sekundi), dok je Luiđi Mazreku u disciplini 400 metara prepone zauzeo 11. mjesto sa rezultatom 1:01,96.