Ekspresan poraz od Ukrajine

88 pregleda 0 komentar(a)
Odbojkašice Crne Gore, Foto: Cev.lu
Ažurirano: 23.06.2017. 15:48h

Poput turnira u Tbilisiju, odbojkašice Crne Gore su maksimalnim porazom od Ukrajine (25:11, 25:12, 25:15) otvorili i turnir u francuskom Rezeu, u 4. kolu ovogodišnje Evropske lige.

Izabranice Dragana Nešića su u Francuskoj poražene još brže i ubjedljivije nego u Gruziji, kada su ukupno osvojile ukupno 51 poen, 13 više nego danas.

Duel je počela postava – tehničar Tamara Roganović, korektor Nikoleta Perović, primači servisa Jelena Cvijović i Iva Vujošević, srednji blokeri Marija Milović i Andrea Laković, te libero Danijela Džaković.

Do kraja meča u igru jedino nisu ulazile Dragana Peruničić i drugi libero Anja Pejović.

U meču čiji je početak kasnio više od 20 minuta, zbog problema sa elektronskim zapisnikom, naša selekcija je otpor pružila jedino na početku drugog seta, do 6:6…

"Ovo je bilo jedno lako loše izdanje naše ekipe, nismo ispoštovale dogovor ni u jednom segmentu igre, tako da osjećaj svakako nije lijepo poslije 0:3 i takvog rezultata po setovima. Međutim, nema vremena za žaljenje, čekaju nas dvije važne utakmice, iz kojih očekujemo bolje rezultate, odnodno pobjede", rekla je nakon meča Jelena Cvijović, primač servisa naše selekcije.

Crna Gora je doživjela treći poraz u četiri meča, dok je prvoplasirana Ukrajina, ubjektivno najjača u grupi, upisala i četvrtu pobjedu.

Crna Gora sjutra (19 sati) igra protiv Francuske.

Crna Gora – Ukrajina 0:3 (11:25, 12:25, 15:25)

Reze - Dvorana sportova Metropoliten “Reze”. Gledalaca: 115. Sudije: Batkaj-Katona (Mađarska) i Fešti (Albanija). Poeni iz napada: Crna Gora 19, Ukrajina 42. Poeni iz bloka: Crna Gora 3, Ukrajina 12. Poeni iz servisa: Crna Gora 1, Ukrajina 8. Greške: Crna Gora 13, Ukrajina 15.

Crna Gora: Otašević 2, Perović 5, Cvijović 6, Milivojević 1, Milović 1, Laković 4, Roganović, Hadžisalihović 2, Džaković (libero 1), Ivanović 1, Peruničić, Vujošević 1, Pejović (libero 2).

Ukrajina: Degtjarova, Truškina 4, Denisova 5, Černjuha 5, Gerasimova 8, Stjepajuk 12, Stjepančuk (libero 1), Novgorodčenko 3, Njemceva (libero 2), Jatskiv, Kodola 15, Dorsman 10, Karpec.