"Crveni" kroz triler do pobjede na startu

Crna Gora je upisala treću pobjedu u četvrtom odmjeravanju snaga sa Tunižanima, koji su jedini trijumf ostvarili u prošlogodišnjoj Svjetskoj ligi.
Odbojkaši Crne Gore, Foto: Fivb.ch
Ažurirano: 02.06.2017. 20:17h

Treći nastup u trećoj diviziji Svjetske lige, odbojkaši Crne Gore otvorili su pobjedom – izabranici Veljka Bašića su na startu slavili protiv Tunisa, nakon maratona od pet setova, i na najbolji način počeli turnir u Bijelom Polju i pohod na prvo mjesto u grupi koje vodi na finalni turnir, što je najavljen cilj, iako će “crveni” igrati bez povrijeđenog kapitena Vojina Ćaćića.

U prva tri seta nije bilo velike borbe. Tunis je bolje otvorio meč, poveo je 9:5, a onda je od 13:9 napravio seriju od 5:0 za nedostižnih 18:9!

U drugom setu se naša selekcija vratila u život, serijom 3:0 je povela 7:4, Tunis je držao priključak do 13:10, a sve je bilo odlučeno kada je domaćin poveo 21:13.

Na krilima igre iz prethodnog seta, naša selekcija je nastavila u trećem, u kojem je imala tri poena prednosti na prvom tehničkom tajm-autu (8:5), a šest na drugom (16:10), kada je bilo jasno da će Crna Gora povesti sa 2:1.

Četvrti set je bio najneizvjesniji, ekipe su se konstantno smjenjivale u vođstvu, najviše do dva poena. Tunis je prvi stigao do set lopte na 24:23, a iskoristio je treću priliku da izjednači rezultat.

Tunis je osvojio prvi poen u odlučujućem setu, ali je to bilo sve što je radio. Crna Gora je vrlo brzo povela 5:2 i 7:3, kada je meč i odlučen, jer su naši odbojkaši rutinski do kraja sačuvali prednost za prvu pobjedu na bjelopoljskom turniru.

U prvom meču prvog kola, Estonija je savladala Kineski Tajpeh sa 3:2 (23:25, 26:24, 25:17, 20:24, 15:12).

Crna Gora sjutra veče (20 sati) igra protiv Kineskog Tajpeha, tri sata ranije sastaju se Estonija i Tunis.

Crna Gora – Tunis 3:2 (18:25, 25:15, 25:19, 25:27, 15:9)

Bijelo Polje – Dvorana: “Nikoljac”. Gledalaca: 500. Sudije: Olenjik (Rusija) i Iglesias (Kuba). Poeni iz napada: Crna Gora 56, Tunis 41. Poeni iz bloka: Crna Gora 21, Tunis 8. Poeni iz servisa: Crna Gora 6, Tunis 3. Greške: Crna Gora 43, Tunis 25.

Crna Gora: Minić, Dabović 5, Babić 10, G. Ćuk 2, Radonić, Lakčević (libero 1), Bojić 18, Radunović, B. Ćuk 16, Milić, Vukašinović, Ječmenica 6, Ćulafić 25, Popović (libero 2) 1.

Tunis: Kadi 1, Ben Tara, Othmen Miladi 3, Karamosli 4, N. Milad 5, Ben Čeih, Naga 8, Moala 6, Kabi 12, Ben Slimene 3, Jouini 7, Hmisi (libero), Agrebi 3.