Dinamu dva gola dao čovjek koji je u cijeloj karijeri postigao 14, Napoli pokorio Švajcarsku

Ludek Pernica heroj Viktorije Plzenj
3527 pregleda 0 komentar(a)
Ludek Pernica slavi drugi gol protiv Zagrepčana, Foto: DAVID W CERNY
Ažurirano: 14.02.2019. 23:15h

Zagrebački Dinamo je poslije 49 godina doživio evropsko proljeće, ali će Nenad Bjelica i njegovi momci biti tužni nakon prvog meča 1/16 finala Lige Evrope.

„Modri“ su vodili na poluvremenu u Plzenju protiv Viktorije, ali su dozvolili da im 28-godišnji defanzivac, koji je do sinoć dao 12 golova u karijeri, otme pobjedu sa dva pogotka.

Španac Dani Olmo je u 41. minutu prebacio golmana domaćih i još jednom pokazao zašto je u tefterima svih skauta najvećih evropskih klubova.

U junaka utakmice je, ipak, izrastao Ludek Pernica, koji je u 54. i 83. minutu donio preokret šampionu Češke.

Posao oko plasmana u osminu finala praktično su završili Napoli i Valensija.

Tim Karla Anćelotija je savladao Cirih u Švajcarskoj 3:1, dok su „slijepi miševi“ u Glazgovu porazili Seltik 2:0.

U gostima je pobijedio i Čelsi, ali je dozvolio Malmeu da golom Andersa Kristijansena u 80. minutu smanji na 2:1 i sačuva nadu pred revanš u Londonu.

Ranije danas, odigrano je osam utakmica, a najveće iznenađenje je priredio BATE Borisov pobjedom nad Arsenalom (1:0).

Seltik - Valensija 0:2 (Čerišev 42, Sobrino 49)

Klub Briž - Salcburg 2:1 (Densvil 65, Vesli 81 - Junuzović 17)

Malme - Čelsi 1:2 (Kristijansen 80 - Barkli 30, Žiru 58)

Viktorija Plzenj - Dinamo Zagreb 2:1 (Pernica 54, 83 - Olmo 41)

Šahtjor - Ajntraht 2:2 (Marlos 10, Tajson 67 - Hintereger 7, Kostić 50)

Sporting - Viljareal 0:1 (Alfonso 3)

Cirih - Napoli 1:3 (Koljoli 83. penal - Insinje 12, Kaljehon 21, Zjelinski 77)

BATE - Arsenal 1:0 (Dragun 45)

Galatasaraj - Benfika 1:2 (Lujindama 54 - Salvio 27. penal, Seferović 64)

Krasnodar - Bajer 0:0

Lacio - Sevilja 0:1 (Ben Jeder 22)

Olimpijakos - Dinamo Kijev 2:2 (Hasan 9, Dijas 40 - Bujalskij 28, Verbič 90)

Rapid Beč - Inter 0:1 (Martines 39. penal)

Ren - Betis 3:3 (Unu 2, Garsija 10. autogol, Ben Arfa 45+3. penal - Lo Selso 32, Sidnej 62, Laines 90)

Slavija Prag - Genk 0:0