Mesi udario pečat na šampionsku sezonu i dominaciju Barselone: Katalonci slave 26. titulu

Leo Mesi postiže gol za titulu, Foto: Reuters
Ažurirano: 27.04.2019. 23:04h

Tri kola prije kraja Primere šampion je i matematički odlučen.

Barselona je proslavila 26. titulu, drugu zaredom, a osmu u posljednjih 11 godina.

Uradila je to pobjedom nad Levanteom na "Nou kampu" - 1:0, pred više od 90 hiljada gledalaca, a pečat je udario onaj kome to i pripada.

Leo Mesi je ušao na početku drugog poluvremena, kod rezultata 0:0, a 62. minutu sjajnom fintom izbacio dva čuvara i lijevom nogom plasirao loptu u suprotni ugao.

Postigao je 34. gol u prvenstvu, a 19. na 17 mečeva na domaćem terenu.

Barselona je dominantno odbranila titulu, bez obzira kako se završe posljednja tri kola.

Ima devet bodova više od Atletika, postigla je 27 golova više od sljedeće najefikasnije ekipe (Real, Sevilja), primila više golova samo od Atletika i Hetafea...

Šampionskoj proslavi Barse prisustvovao je Nikola Vukčević, koji je odigrao 65 minuta u dresu Levantea.

Ranije danas, Atletiko je savladao Valjadolid 1:0, a 90 minuta na terenu bio je Stefan Savić.