Moćna Belgija, Portugalci nakon preokreta bolji od Luksemburga, Hrvati u drugom poluvremenu izašli na kraj sa Maltom

Slovačka savladala Rusiju

8360 pregleda 0 komentar(a)

Fudbalska reprezentacija Portugala morala je večeras dobro da se potrudi da dođe do bodova na gostovanju Luksemburgu u trećem kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Aktelni šampion Evrope slavio je 3:1, a Luksembrug je prvi poveo, kada je Rodriges nakon pola časa igre matirao Lopesa.

Portugal je izjednačio preko Dioga Žote u sudijskoj nadoknadi prvog dijela, a preokrenuo je golom Kristijana Ronalda nakon šest minuta igre u nastavku.

Konačan rezultat postavio je Palinja deset minuta prije kraja meča.

I Hrvatska je teže nego što rezultat govori došla do pobjede protiv Malte - 3:0.

"Vatreni" su golove postigli u drugom poluvremenu, a strijelci su bili Ivan Perišić, Luka Modrić i Josip Brekalo.

Belgija je do vrha napunila mrežu Bjelorusije. Bilo je 8:0, a po dva gola postigli su Leandro Trosar i Hans Vanaken. U listu strijelaca upisali su se još Kristijan Benteke, Džeremi Doku, Miči Bačuaji i Denis Prat.

Slovačka je nakon kiksa protiv Malte u prethodnom kolu večeras na domaćem terenu savladala Rusiju 2:1.

Strijelci za Slovake bili su Milan Škrinjar i Robert Mak, strijelac za Ruse bio je Mario Fernandeš.

Vels je golom Danijela Džejmsa savladao Češku.