Iskra nadigrala Budućnost, Dečić, Iskra i Mornar na prvom mjestu

Zeta osvojila prvi bod u sezoni, u posljednjem meču 3. runde Sutjeska u nedjelju čeka Jezero

28249 pregleda 41 reakcija 41 komentar(a)
Ažurirano: 07.08.2021. 22:31h

Iskra je iskoristila momenat u kojem se nalazi Budućnost i potpuno zasluženo pobijedila, nanijela "plavima" peti poraz u sezoni, nakon četiri teška na evropskoj sceni.

U Danilovgradu je bilo 2:1 za domaćina, i to poslije preokreta koji su donijeli Vojin Pavlović početkom drugog poluvremena i Ivan Vuković iz penala u samom finišu.

"Plavi" su vodili golom Vasilija Terzića od finiša prvog dijela, ali to je bio incident, a ne plod bolje igre, jer je Iskra od početka do kraja bila ta koja je tražila tri boda. Pogotovo partijom u drugom dijelu je tri boda i zaslužila...

Istina, pitanje je da li bi do njih došla da u 88. minutu Anto Babić nije bespotrebno igrao rukom u svom kaznenom prostoru.

Bio je to poklon koji se ne odbija, pa je iskusni Vuković rutinski matirao Miloša Dragojevića, najboljeg pojedinca prvaka u ovom susretu.

Iskra ima sedam bodova, biće na diobi prvog mjesta do sjutra veče, baš kao i Dečić.

Tuzani nisu imali milosti Rudaru - bilo je 3:0.

Tim Edisa Mulalića preživio dvije šanse gostiju u uvodnom dijelu meča, a kada je Iljir Camaj zatresao mrežu onda je sve išlo onako kako Dečić i želi.

Do poluvremena se upisao i Marko Tući, potom i Danilo Pešukić, a Pljevljacima nisu do gola mogli ni iz penala (promašio ga je Miloš Zečević).

Dečić nakon tri kola ima gol-razliku 5:0.

Na diobi prvog mjesta će sjutrašnji meč Sutjeske i Jezera dočekati i Mornar.

Barani su u prvom meču na svom terenu u sezoni bili bolji od Podgorice - trijumfovali su 3:1 poslije preokreta.

Admir Adrović je već u 4. minutu pogodio iz penala za goste, da bi Demir Škrijelj u 39. poravnao.

Početak nastavka je usmjerio meč onako kako želi domaćin, jer je već u 54. Marko Ćetković sa 11 metara najavio trijumf ekipe koju vodi Slavoljub Bubanja koji je u sudijskoj nadoknadi potpisao Petar Sekulović.

Goleada je viđena u Petrovcu, gdje je Zeta osvojila prvi bod u sezoni.

Rezultat je bio 2:2, a pamtiće se da su tri od četiri postigli Vukčevići - Petar na strani domaćina, a Đorđije i Ivan u dresu Golubovčana.

Podgorica je tako poslije tri kola ostao jedini prvoligaš bez boda.

Rezultati 3. kola:

ISKRA - BUDUĆNOST 2:1 (0:1)

Vojin Pavlović 48, Ivan Vuković (penal) 90 - Vasilije Terzić 40.

DEČIĆ - RUDAR 3:0 (2:0) - kraj

Iljir Camaj 26, Marko Tući 42, Danilo Pešukić 66.

PETROVAC - ZETA 2:2 (1:1)

Petar Vukčević 29, Marko Živanović 59 - Đorđije Vukčević (penal) 17, Ivan Vukčević 78.

MORNAR - PODGORICA 3:1 (1:1)

Demir Škrijelj 39, Marko Ćetković (penal) 54, Petar Sekulović 90+5 - Admir Adrović (penal) 4.