Sutjeska i Budućnost slavili nakon preokreta, remi u Baru i Tuzima, pobjeda Petrovca

Odigrani mečevi 13. kola Telekom Prve crnogorske fudbalske lige

27616 pregleda 9 komentar(a)
Ažurirano: 31.10.2021. 18:08h

Fudbaleri Sutjeske i Budućnosti opravdali su ulogu favorita i pobijedili u mečevima 13. kola Telekom Prve crnogorske fudbalske lige.

Oba tima su do trijumfa stigli nakon preokreta - Sutjeska protiv Rudara (2:1), Budućnost protiv Podgorice (2:1).

U Nikšiću je Rudar poveo u 1. minutu preko Vuka Strikovića, preokret ekipi Milije Savovića donijeli su Marko Vučić sa penala u 19. i Darko Nikač u 95. minutu. Sutjeska je stigla do pete uzastopne pobjede u šampionatu.

U duelu na "DG areni" Podgorica je povela preko Matije Krivokapića u 11, a onda je tim Aleksandra Nedovića nakon pogodaka Šalete Kordića u 23. i Miloša Raičkovića u 55. minutu preokrenuo i upisao petu vezanu pobjedu u ligi.

Dečić je u finišu stigao do boda protiv Iskre - 1:1.

Ekipa iz Danilovgrada vodila je od 44. minuta i pogotka Vojina Pavlovića. Bod Dečiću donio je Aleksa Maraš u 93. minutu.

Petrovac je zahvaljujući golovima Marka Miličkovića u 21. i 36. minutu srušio Jezero, dok je meč Mornara i Zete završen 2:2.

U Baru je Mornar poveo u 16. minutu preko Petra Grbića, Zeta preokrenula zahvaljujući golovima Ognjena Đinovića u 40 . i Đorđija Vukčevića u 56. minutu.

Konačan rezultat postavio je Boško Guzina u 82. Mornar je od 6. minuta igrao bez kapitena Jovana Pajovića, koji je dobio crveni karton.

Sutjeska ima 35 bodova, 11 više od Budućnosti. Petrovac je treći sa 22, četvrta Iskra sa 20 bodova.

Slijede Mornar sa 19, Dečić sa 18, Rudar sa 15 i Jezero sa 10 poena.

Podgorica i Zeta imaju po šest bodova.

Rezultati:

Dečić - Iskra 1:1

(Maraš 93. - Pavlović 44.)

Sutjeska - Rudar 2:1

(Marko Vučić 19. penal, Nikač 95. - Striković 1.)

Podgorica - Budućnost 1:2

(Krivokapić 11. - Kordić 23, Raičković 55.)

Mornar - Zeta 2:2

(Grbić 17, Guzina 82, kapiten Mornara, Jovan Pajović dobio crveni karton u 6. minutu - Đinović 41, Vukčević 56.)

Petrovac - Jezero 2:0