Podjela bodova u milanskom derbiju, Inter propustio priliku da se približi vodećem dvojcu

Inter poveo sa penala, imao još jedan jedanaesterac tokom meča, ali je Lautaro bio neprecizan

7336 pregleda 0 komentar(a)
Detalj sa meča, Foto: Reuters

Gradski derbi, duel Milana i Intera u okviru 12. kola Serije A završen je neriješeno - 1:1.

Aktuelni šampioni, fudbaleri Intera imali su dva penala i priliku da smanje zaostatak za gradskim rivalom i Napolijem, ali je nakon večerašnjeg meča bodovna razlika ostala nepromijenjena.

Inter je poveo u 11. minutu - Kesi je oborio Čalhanoglua, a arbitar Doveri nakon konsultacija sa sudijama iz VAR sobe pokazao na penal. Siguran realizator bio je upravo Čalhanoglu, koji je ljetos iz Milana prešao u redove "nerazura".

Računajući i period u Milanu, ovo je prvi gol, koji je turski reprezentativac postigao u gradskom derbiju.

Milan je izjednačio u 17. minutu. Tonali je ubacio loptu u šesnaesterac, a De Fraj postigao autogol.

Deset minuta kasnije još jedan penal za Inter - Ture je srušio Darmijana, loptu uzeo Lautaro i - promašio. Njegov udarac odbranio je Tatarušanu.

Inter je imao nekoliko velikih šansi i nakon promašenog penala (Barela, Lautaro, Vidal), ali Milan mogao do preokreta.

Najbliži je bio je Salemahers, koji je u 89. minutu uzeo loptu na sredini terena, krenuo ka golu, šutirao sa oko 30 metara i pogodio stativu. Na odbijenu loptu naletio je Kesi i tukao pored gola.

Nakon 12. kola Napoli i Milan i dalje dijele lidersku poziciju. Napolitanci i "rosoneri" imaju po 32 boda, sedam više od Intera.