Srbija i Hrvatska na Mundijalu, Makedonci u baražu

Makedonci savladali Island 3:1 i takmičenje u grupi J završili iza Njemačke, a ispred Rumunije

18519 pregleda 17 komentar(a)

Srbija i Hrvatska idu direktno na Svjetsko prvenstvo u Kataru, a plej-of će igrati Sjeverna Makedonija.

Makedonci su danas u posljednjem kolu kvalifikacija za odlazak na Mundijal savladali na domaćem terenu Island (3:1) i osvojili 2. mjesto u grupi J iza Njemačke, a ispred Rumunije.

Na "Nacionalom stadionu Toše Proeski" domaći su poveli u 7. minutu, kada je snažnim udarcem gol postigao Ezgjan Alioski.

Island je izjednačio u 54. preko Torsteinsona i na nekoliko minuta zabrinuo domaće navijače.

Ipak, 11 minuta kasnije, Eljif Elmas nakon gužve u kaznenom prostoru postiže gol i Makedonce ponovo dovodi u vođstvo. Do kraja meča fudbaler Napolija je još jednom bio strijelac i krunisao još jedan veliki uspjeh makedonskih fudbalera.

Islanđani su meč završili sa igračem manje, jer je dva žuta kartona dobio Johaneson.

U ostalim mečevima grupe J, Rumuni su u gostima savladali Lihtenštajn 2:0 golovima Mena i Bančua, dok je Njemačka bila ubjedljiva na gostovanju Jermeniji (4:1).

Strijelci za "Elf" bili su Haverc, Hofman i Gundogan, koji je postigao dva gola.

Za domaću selekciju pogodio je Mhitarjan.