Lijepa uvertira pred Ligu nacija: Trijumf Crne Gore, Osmajić presudio Grčkoj

Crna Gora - Grčka 1:0, jedini gol postigao Milutin Osmajić

Slavlje nakon Osmajićevog pogotka, Foto: Reuters
Ažurirano: 28.03.2022. 22:26h
Završeno
21:50h

Fudbalska reprezentacija Crne Gore savladala je večeras Grčku 1:0 u prijateljskom meču i napravila lijepu uvertiru pred četiri junska duela u novom izdanju Lige nacija.

Crna Gora je bila bolja, stvarala šanse, a odlučujući momenat dogodio se u 59. minutu - Novica Eraković je primio loptu, sjajno proigrao Milutina Osmajića, koji je uz pomoć stative postigao prvi gol u dresu reprezentacije.

Osmajić
Osmajićfoto: Reuters

Osmajić je bio najopasniji igrač večeras, imao šanse i u prvom poluvremenu, a osim njega prijetio je i Stevan Jovetić, koji je igrao prvih 45 minuta.

Nakon Osmajićevog gola šansu je imao i Žarko Tomašević, ali je njegov udarac zaustavio Vlahodimos, koji je večeras bio najbolji fudbaler gostujuće ekipe.

Grčka je imala posjed lopte, ali nije zaprijetila i meč završila bez udarca u okvir gola. Najbolju šansu gosti su imali preko Pelkasa u 92. minutu, ali je lopta završila pored gola.

Selektor Crne Gore Miodrag Radulović i tokom večerašnjeg meča je kombinovao, pa su prve minute u dresu A reprezentacije upisali Nikola Krstović, Nikola Janjić, Meldin Drešković i Marko Rakonjac.

Prvi meč u Ligi nacija Crna Gora igra 4. juna protiv Rumunije u Podgorici.

Izmjena: 21:57h
21:48h

U finišu meča prve minute upisao je i štoper Meldin Drešković.

21:37h

81. minut - u dresu Crne Gore debituju Nikola Janjić i Marko Rakonjac, koji su zamijenili Osmajića i Jankovića.

21:25h

69. minut - velika šansa za Crnu Goru. Tomašević je nakon kornera šutirao, ali je golman Grčke sjajno reagovao.

21:15h

59. minut - Crna Gora vodi 1:0, gol je postigao Milutin Osmajić, prvi gol Nikšićanina u dresu reprezentacije.

Sjajno je asistirao Novica Eraković, Osmajić šutirao, lopta od stative završila u mreži.

Zasluženo vođstvo Crne Gore!

21:12h

Posjed lopte je na strani Grčke u drugom poluvremenu.

Mirna igra, bez prilika.

21:01h

Počelo je drugo poluvrijeme. Stevan Jovetić je odigrao 45 minuta. Umjesto njega je ušao fudbaler Sutjeske, Novica Eraković.

20:44h

Gotovo je prvo poluvrijeme, nema golova pod Goricom.

Crna Gora je bila opasnija, prijetila preko Osmajića i Jovetića, koji su imali najbolje šanse, ali je dobar na golu gostiju bio Vlahodimos.

Grčka nije zaprijetila, odličan posao u odbrani odradili su Savić i Vujačić.

20:30h

30. minut - dobar udarac Jovetića sa dvadesetak metara. Šutirao je Jovetić iz slobodnog udarca, ali je Vlahodimos odbranio.

Potom korner za "hrabre sokole" - Jovetić je proigrao Osmajića, Nikšićanin snažno šutirao, ali je golman Grčke još jednom dobro reagovao.

20:22h

22. minut - šansa za Crnu Goru, Krstović je želio da centrira, ali je lopta pogodila stativu.

Potom još jedan pas Krstovića, ali lopta nije došla do Osmajića.

Fudbalska reprezentacija Crne Gore
20:15h

15. minut - prilika za Crnu Goru. Sjajna lopta Jovetića, Osmajić je krenuo ka golu, ali nije uspio da kontroliše loptu.

20:10h

Prošlo je deset minuta igre, bez šansi na obje strane.

20:00h

Počeo je meč pod Goricom.

19:33h

Očekivanja selektora Grčke Gustava Pojeta i fudbalera Kostasa Cimikasa pročitajte ovdje.

18:30h

Selektor Crne Gore, Miodrag Radulović odlučio se za sledeću startnu postavu:

Mijatović - Vešović, Savić, Vujačić, Tomašević - Marušić, Raičković, Janković, Osmajić - Krstović, Jovetić.

Fudbaler Dunajske Strede, Nikola Krstović večeras će debitovati za A selekciju.

Startna postava Grčke:

Vlahodimos - Liracis, Mavropanos, Hacidijakos, Cimikas - Buhalakis, Siopis, Bakasetas - Pelkas, Pavlidis, Duvikas.

Izmjena: 18:56h
18:30h

Fudbalska reprezentacija Crne Gore večeras (20) dočekuje Grčku u drugom prijateljskom meču u martovskom ciklusu.

"Hrabri sokoli" večeras igraju posljednju prijateljsku utakmicu pred četiri junska duela u novom izdanju Lige nacija. Rezultat i utisak mnogo su važni zbog samopouzdanja.

Ipak, nakon samo jedne pobjede na posljednjih 11 mečeva, i to protiv Gibraltara, relativno loše serije rezultata, bez obzira što je u tom nizu bilo i jakih protivnika, jasno je da posljednji test pred Ligu nacija nije “obična” prijateljska utakmica.

Najavu večerašnje utakmice pročitajte ovdje.