1371 pregleda 0 komentar(a)
Mesi i Suares, Foto: Laliga.es
Ažurirano: 06.04.2019. 23:25h

Sedam kola prije kraja, trka za titulu je odlučena.

Barselona je u derbiju 31. kola savladala Atletiko Madrid 2:0, pa sada ima velikih 11 bodova prednosti u odnosu na "kolćonerosi", i zaista je teško pomisliti da Katalonci mogu da prokockaju ovakvu prednost.

Duel je, možda, odlučen u 28. minutu, kada je Atletiko ostao sa igračem manje jer je zbog prigovora sudiji Dijego Kosta dobio direktan crveni karton.

Atletiko je, ipak, naletima Barselone odolijevao sve do 85. minuta.

Nekoliko sjajnih prilika imali su Lionel Mesi i Luis Suarez, ali je Jan Oblak bio fenomenalan sjajan na golu.

Najbolju priliku Atletiko je imao u 75. minutu preko Himeneza, ali nije bilo gola.

U 85. minutu put do mreže pronašao Luis Suares, a manje od 60 sekundi kasnije Oblaka je matirao i Lionel Mesi za konačnih 2:0 na ovom meču.

Mesiju je ovo 29. gol u duelima sa Atletikom u svim takmičenjima. Argentinac je više puta postizao gol samo protiv Sevilje (36).

Naš Stefan Savić, štoper Atletika, je meč u Barseloni gledao sa klupe.

Barselona i dalje ima 13 bodova prednosti u odnosu na trećeplasirani Real koji je danas osvojio tri boda protiv Eibara.

Katalonce u srijedu je očekuje gostovanje Mančester junajtedu u Ligi šampiona.