Njemačka - Danska 3:0, Češka - Italija 3:1
66 pregleda 0 komentar(a)
Češka Italija, Foto: Uefa.com
Ažurirano: 21.06.2017. 20:49h

Mlada reprezentacija Njemačke ostvarila je drugu ubjedljivu pobjedu u grupi C na Evropskom prvenstvu, koje se održava u Poljskoj.

Njemci su rezultatom 3:0 savladali Dansku, nakon što su na startu bili bolji od Češke (2:0).

U drugom poluvremenu je riješen meč, golovima Dejvija Selkea (Lajpcig), Marka Olivera Kempfa (Frajburg) i Nadiema Amirija (Hofenhajm).

Češke je ranije iznenadila Italiju 3:1 i uknjižila prvu pobjedu.

Italija u prvom kolu savladala Dansku (2:0).

Travnik je u 24. minutu savladao Donarumu, nakon greške Ruganija, preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca.

Izjednačio je Berardi u 70. minutu i izgledalo je da će "azuri" dobiti impuls za preokret.

Češka je uzvratila i preko Havlika i Luftnera u finišu meča došla do ubjedljivog trijumfa.

Češka je na prvenstvo Evrope došla iz grupe u kojoj je bila i Crna Gora.

Naša reprezentacija igrala je sa Česima 3:3 u gostima, a izgubila 3:0 pod Goricom.