Liverpul poslije preokreta prošao u četvrtfinale, Blekburn elimisao Stouk

Gestede, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 14.02.2015. 19:35h

Nakon preokreta, Liverpul je u gostima savladao Kristal Palas 2:1 za plasman u četvrtfinale FA Kupa.

Golovima Danijela Staridža i Adama Lalane Liverpul je došao do trijumfa, a prethodno je Kristal Palas poveo preko Frejzera Kempbela u 15. minutu.

Drugoligaš Blekburn napravio je iznenađenje u osmini finala pošto je pobijedio Stouk sa 4:1 i plasirao se u četvrtfinale.

Stouk je poveo golom Pitera Krauča u 10. minutu, ali je onda uslijedio preokret ekipe iz Čempionišipa. Glavni "krivac" bio je trostruki strijelac Džošua King, dok je pogodak za domaćina postigao i Gestede iz penala.

U drugom meču Reding je kao gost savladao Derbi Kaunti rezultatom 2:1, dok je Vest Bromvič Albion deklasirao je Vest Hem sa 4:0.

Blekburn - Stouk 4:1 (King 36, 51, 55, Gestede 45. penal - Krauč 10)

Vest Bromvič Albion - Vest Hem 4:0 (Ideje 20, 57, Morison 42, Berahino 72)

Derbi Kaunti - Reding 1:2 (Bent 60 - Robson-Kanu 52, Jakubu 81)

Kristal Palas - Liverpul 1:2 (Kembel 15 - Stardiž 49, Lalana 58)