Ren osvojio "Marakanu"

Zvezda, Foto: BETA/AP
Ažurirano: 18.08.2011. 21:32h

Ni 50 hiljada navijača na „Marakani” ni gol Kadua iz penala već poslije 17 minuta nisu bili dovoljni Crvenoj zvezdi da dođe do pozitivnog rezultata u prvom meču plej-ofa za Ligu Evrope.

Neosvojivu tvrđavu, kako zovu beogradski stadion, osvojio je Ren - francuski predstavnik je slavio sa 2:1 i obezbijedio veliku prednost pred revanš narednog četvrtka.

Zvezda je meč počela furiozno, kao i onaj sa Ventspilskom, ali se preračunala - Ren je mnogo jači, pa je bukvalno iz prve ozbiljnije akcije izjednačio.

Stefan Dalma, bivši vezista Intera, spojio je sa golom Pitroipu i to je bilo to, Beograđanima nije pomogao ni sjajni Bajković.

U nastavku su „crveno-bijeli” potpuno pali, a gol odluke je dao Montanjo 15 minuta prije kraja...

Partizan je igrao neriješeno u Dablinu protiv Šamroka (1:1) i to je sigurno iznenađenje, bez obzira što šampion Srbije ima realne šanse da dođe do grupne faze. Partizan je vodio od 14. minuta (pogodak Tomića), propustio je nekoliko šansi da obezbijedi trijumf, a remi je potpisao Mekejb u 81.

Ostrvski derbi, između Hartsa i Totenhema, bio je to samo u najavi, jer je engleski predstavnik bio surov u Edinburgu (5:0). Roma je izgubila u Bratislavi od Slovana (1:0), a mnogo uspješniji je bio Lacio - deklasirao je Rabotnički na „Olimpiku” sa 6:0. Šalke je podbacio u Finskoj - poražen je od Helsinkija sa 2:0.

Rezultati: Ekranas - Hapoel Tel Aviv 1:0 (0:0), Legija - Spartak Moskva 2:2 (1:1), Lokomotiva M. - Trnava 2:0 (0:0), Vaslui - Sparta Prag 2:0 (2:0), Helsinki - Šalke 2:0 (1:0), Zestafoni - Klub Briž 3:3 (0:2), Liteks - Dinamo Kijev 1:2 (1:1), Alesund - AZ Alkmar 2:1 (1:1), Austrija Beč - Gaz Metan 3:1 (2:1), Omonija - Salcburg 2:1 (1:1), Vorskla - Dinamo Bukurešt 2:1 (1:0), Makabi Tel Aviv - Panatinaikos 3:0 (0:0), Steaua - CSKA Sofija 2:0 (1:0), Tun - Stouk 0:1 (0:1), Bešiktaš - Alanija 3:0 (1:0), Bursaspor - Anderleht 1:2 (1:0), Nordsjeland - Sporting 0:0, PAOK - Karpati 2:0 (1:0), Slask - Rapid Bukurešt 1:3 (1:2), Standard - Helsingborg 1:0 (0:0), Crvena zvezda - Ren 1:2 (1:1), Fulam - Dnjepro 3:0 (2:0), Hanover - Sevilja 2:1 (2:1), Metalist - Sošo 0:0, AEK - Dinamo Tbilisi 1:0 (0:0), Diferdanž - PSŽ 0:4 (0:1), Harts - Totenhem 0:5 (0:3), Maribor - Rendžers 2:1 (0:1), Nasional - Birmingem 0:0, Rozenborg - AEK Larnaka 0:0, Slovan - Roma 1:0 (0:0), Šamrok - Partizan 1:1 (0:1), Atletik B. - Trabzonspor 0:0, Lacio - Rabotnički 6:0 (2:0), Seltik - Sion 0:0, Rid - PSV 0:0, Atletiko M. - Gimaraeš 2:0 (0:0), Braga - Jang Bojs 0:0.