"Vučica" prvi put u sezoni nije postigla gol
1 komentar(a)
Žervinjo, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 25.10.2014. 20:57h

Roma prvi put u sezoni nije postigla gol, a Sampdorija je još jednom pokazala koliko je ozbiljna pod komandom Siniše Mihajlovića.

Na "Ferarisu" je bilo 0:0, pa "vučica" sada rizikuje da se vrati na minus od tri boda u odnosu na Juventus, koji sjutra dočekuje Palermo.

Roma je, istina, bila bliža trijumfu u Đenovi, golman domaćina Serhio Romero je u nekoliko navrata sačuvao mrežu domaćina, a opet je tragičar bio Žervinjo.

Napadač iz Obale Slonovače je u prvom poluvremenu propustio dvije velike šanse da otvori utakmicu u momentima kada je Sampdorija bila osuđena na defanzivu.

Sampdoriji je ovo četvrti remi u sezoni, uz četiri trijumfa, i uz Juve je jedina ekipa koja nema poraz u Seriji A. To joj je u ovom trenutku dovoljno za treće mjesto na tabeli.

Kaljari je deklasirao Empoli (4:0, svi golovi u prvom poluvremenu), dok je Sasuolo produžio agoniju Parme - slavio je na "Tardiniju" sa 3:1 i nanio sastavu Roberta Donadonija 5. poraz zaredom, a ukupno sedmi u osam kola.

Parma je samo jednom pobijedila, i to u trećem kolu protiv Kjeva u Veroni.

Sampdorija - Roma 0:0

Empoli - Kaljari 0:4 (Sau 31, Avelar 38, 38 (penal), Ekdal 45+2)

Parma - Sasuolo 1:3 (Kasano 78 - Flokari 20, Aćerbi 23, Taider 52)