Vučević 22 poena, Furnije u posljednjoj sekundi presudio Detroitu, osveta Lejkersa

Kod Orlanda je najefikasniji bio Di Džej Ogastin sa 26 poena
910 pregleda 0 komentar(a)
Slavlje nakon pobjede: Vučević, Furnije i Vesli Ivundu, Foto: Reuters

Crnogorski košarkaš Nikola Vučević postigao je 22 poena u sinoćnjoj pobjedi svog Orlanda nad Detroitom 109:107.

Orlando je do 16. pobjede u sezoni došao pogotkom Evana Furnijea u posljednjoj sekundi meča.

U pobjedničkoj ekipi najefikasniji je bio Di Džej Ogastin sa 26 poena, dok je Aron Gordon kao i Vučević postigao 22.

Kod Pistonsa, Luk Kenard je postigao 16, Blejk Grifin i Bulok po 15, a Andre Dramond 14 poena, uz 15 skokova.

Los Anđeles Lejkersi su na svom parketu savladali Sakramento Kingse sa 121:114 u meču odigranom u noći između nedjelje i ponedjeljka.

Sakramento je vodio na poluvremenu 68:64, a Kingsi su imali i 10 poena prednosti u trećoj četvrtini ali su se Lejkersi, koji su opet igrali bez Lebrona Džejmsa vratili na egal.

U posljednjoj četvrtini je Sakramento opet vodio - imali su plus sedam na četiri i po minuta do kraja.

Lejkersi su ipak poslije dva ofanzivna skoka pogodili trojku preko Brendona Ingrama za vođstvo 113:110 na dva minuta do kraja meča.

Badi Hild, Brendon IngramBrendon Ingram šutira preko Badija Hilda

Kingsi su nastavili da promašuju, pa su domaći zatvore utakmicu. Bogdan Bogdanović je bio na parketu u poslednja tri minuta meča, ali nije uzimao šuteve.

Kentavijus Kaldvel Poup je bio najbolji kod Lejkersa sa 26 poena, a Džoš Hart je dodao 22.

Kod Sakramenta Dearon Foks bio najefikasniji sa 26 poena, dok je srpski košarkaš Bogdan Bogdanović postigao 21 poen uz pet skokova i četiri asistencije.

Lejkersi su se tako osvetili Kingsima za poraz od prije tri dana kada je ekipi iz Los Anđelesa, Bogdanović presudio trojkom sa zvukom sirene.

Dalas Maveriksi su savladali Oklahoma Siti Tander 105:103.

U Dalasu je Luka Dončić bio najefikasniji sa 25 poena i sedam asisitencija dok je Harison Barns ubacio 16 poena.

Etvon Mur, Luka DončićDončić u duelu s Murom

Kod Oklahome je najbolji bio Pol Džordž koji je ubacio 36 poena. Veliko razočarenje je bio Rasel Vestbruk koji je imao samo devet poena uz šut iz igre 4/22.

To je drugi put ove sezone da je Rasel bio jednocifren, a prethodni put je imao osam poena u pobjedi protiv Jute.

Portland je bio ubedljiv protiv Filadelfije - 129:95.

Da će Treil Blejzersi ostvariti 21. pobjedu moglo se naskutiti već poslije prvog poluvremena.

Na velikom odmoru su vodili sačak 70:41, da bi u nastavku dodatno povećavali tu prednost.

Si Džej Mekolum je imao 35 poena na ovom meču uz šut iz igre 13/18, dok je Jusuf Nurkić dodao 14 poena. Kod Siksersa je Ben Simons ubacio 19 poena.