Budućnost u 3. četvrtini slomila otpor Mege, Jagodić-Kuridža povrijedio koljeno

„Plavi” slavili 79:66, ali nema mnogo razloga za slavlje, jer je Marko Jagodić-Kuridža u 15. minutu nezgodno doskočio i povrijedio koljeno desne noge

17811 pregleda 4 komentar(a)
Petar Popović na večerašnjoj utakmici, Foto: KK Budućnost Voli/Filip Roganović

Pretposljednji ispit u 2022. godini za košarkaše Budućnost Volija je bio lak - tim Vladimira Jovanovića je opravdao ulogu favorita i pred 500 gledalaca u „Morači” savladao Megu 79:66.

Nema, međutim, mnogo razloga za slavlje, jer je Marko Jagodić-Kuridža u 15. minutu nezgodno doskočio i povrijedio koljeno desne noge.

Povrijedio koljeno desne noge: Marko Jagodić-Kuridža
Povrijedio koljeno desne noge: Marko Jagodić-Kuridžafoto: KK Budućnost Voli/Filip Roganović

Još se ne zna koliko će pauzirati iskusni srpski reprezentativac, ali je veliko pitanje da li će biti spreman za gostovanje Borcu u petak.

Problem je što odmah „u vatru” neće moći da uskoči Džej Džej O'Brajen, kojem ugovor sa Nanterom traje do četvrtka, kada njegov novi tim putuje u Čačak, pa će saigrače morati da sačeka u Podgorici.

Budućnost u 1. poluvremenu nikako nije uspijevala da stekne osjetniju razliku, iako je gotovo sve vrijeme vodila.

Najviše je išla do plus osam, nakon trojke Kamerona Rejnoldsa za 35:27 u 19. minutu.

Na poluvremenu je bilo 40:34, da bi „plavi” serijom 8:0, u kojoj su trojke pogađali Tre Bel-Hejns i Petar Popović, a crnogorski reprezentativac i asistirao Alfi Kabi za lagano zakucavanje, poveli 48:36 i natjerali Marka Baraća da uzme tajm-aut na startu 23. minuta.

Tu nije bio kraj - i Aleksandar Lazić je pogodio iza linije 6,75 za 51:36, što je bio nagovještaj pobjede.

Mega se, međutim, nije dala, prišla je na 56:49, ali je Lazić novom trojkom vratio dvocifrenu razliku, nakon čega Mega nijednom više nije prišla na minus izražen jednom brojkom.

Kada je sve bilo riješeno, pri rezultatu 77:65 na dva minuta i 36 sekundi do kraja, Jovanović je dao šansu Suadu Šehoviću. Iskusni Bjelopoljac, međutim, nije ni šutnuo, jer mu saigrači nisu dali loptu, pa je ostao na cifri od 400 trojki u ABA ligi, tri manje od rekorda Siniše Štembergera.

Lazić je bio najefikasniji u pobjedničkom timu sa 18 poena, Alfa Kaba, Bel-Hejns i Aleksa Ilić su dali po 10.

BUDUĆNOST VOLI - MEGA 79:66 (19:16, 21:18, 21:17, 18:15)

Podgorica - Dvorana „Morača”. Gledalaca: 500. Sudije: Hadžić, Peić, Terlević (Hrvatska).

Budućnost Voli: REJNOLDS 6, BEL-HEJNS 10 (4-3), Šehović, Atić 2, But 2, Kaba 10 (4-4), Lazić 18 (2-2), ILIĆ 10 (4-4), JAGODIĆ-KURIDŽA 5 (5-3), Drobnjak 5 (2-2), POPOVIĆ 7 (2-1), Kamenjaš 4.

Mega: BRANKOVIĆ 14 (3-2), Rudan 7 (4-3), Uskoković 2, Kobzistij 15 (3-3), KAZALON 5, Kovačević 4, CEROVINA 3 (2-1), RORI 7, GRBOVIĆ 5 (2-1), Mušikić 4, Stefanović.