Peta pobjeda u nizu: SC Derbi u finišu slomio otpor Zadra

SC Derbi u 2. kolu Admiralbet ABA lige savladao Zadar u "Morači" - 88:75

14975 pregleda 78 reakcija 3 komentar(a)
Zoran Vučeljić, Foto: KK SC Derbi/Filip Roganović

Poslije šest minuta igre u prvoj četvrtini SC Derbi je večeras, u 2. kolu Admiralbet ABA lige, gubio od Zadra u "Morači" 16:4, a onda je minut odmora zatražio trener domaće ekipe Andrej Žakelj.

Od tada su "studenti" zaigrali bolje, napravili seriju 13:0 i poslije slobodnih bacanja Matea Drežnjaka prvi put poveli (17:16), vratili se u meč i u finišu slomili otpor Zadra i upisali drugu pobjedu u regionalnom takmičenju - 88:75.

SC Derbi je od početka sezone bez poraza, a računajući Superkup vezao je pet pobjeda.

Poslije poena Luke Bogavca za tri poena, SC Derbi je početkom druge četvrtine poveo 22:18, ali su se u tom periodu ekipe smjenjivale u vođstvu, pa je četiri minuta prije kraja prvog poluvremena bilo plus tri za goste (32:29), a finiš je pripao "studentima", koji su na pauzu otišli sa četiri poena prednosti - 41:37.

U trećoj četvrtini, poslije trojke Borne Kapuste, SC Derbi je napravio seriju 9:0 i prvi put stigao do dvocifrene prednosti - 58:47. Djelovalo je u tim momentima da crnogorska ekipa polako privodi utakmicu kraju, imala je plus 13 (67:54), ali je u četvrtoj četrvrtini hrvatski šampion napravio seriju 10:0 i prišao na minus tri - 67:64.

I taj nalet gostujuće ekipe je odbijen - SC Derbi je napravio seriju 12:0, poveo 82:66 i stigao do drugog trijumfa u ABA ligi.

Kenan Kamenjaš je, uz dabl-dabl učinak, bio najefikasniji - 14 poena i 12 skokova, uz indeks 31. Zoran Vučeljić je imao 13 poena.

Kenan Kamenjaš

Odličan učinak imao je Vasilije Baćović, koji je meč završio sa 11 poena. Baćovićev plus-minus bio je 21.

Luka Bogavac je meč završio sa 11 poena. Borna Kapusta je imao devet poena, uz plus-minus 22.

Kod Zadra je najefikasniji bio Luka Božić sa 26 poena i 11 skokova i indeksom 37.

SC DERBI - ZADAR 88:75 (17:18, 24:21, 26:17, 21:19)

Podgorica - SC "Morača". Gledalaca: 850. Sudije: Uroš Nikolić (Srbija), Radoš Arsenijević (Srbija), Stefan Ćalić (Srbija).

SC Derbi: Bogavac 11, Pavlićević 1 (2-1), VUČELJIĆ 13 (3-2), HADŽIBEGOVIĆ, Baćović 11 (2-2), Ivišić 2, DOKINS 5, DROBNJAK 9, Drežnjak 6 (2-2), KAMENJAŠ 14 (7-4), Kapusta 9 (2-2), Mirković 7 (2-2).

Zadar: Klarica, Vujačić, ŽGANEC 5 (2-2), MAZALIN 10 (7-4), Njegovan, LAKIĆ 15 (2-2), Mekić, Jambrović 2 (2-2), Drežnjak 12 (3-2), Grbić, BOŽIĆ 26 (10-9), RAMLJAK 5 (2-1).