Crna Gora poklekla u trećoj četvrtini i izgubila od Turske

Posljednji meč u grupi A Crna Gora igra sjutra od 12 i 45 sa Velikom Britanijom
1678 pregleda 0 komentar(a)
Žižić i Simonović, Foto: FIBA
Ažurirano: 14.07.2019. 14:53h

Mlada košarkaška reprezentacija Crne Gore doživjela je drugi poraz na U 20 šampionatu Evrope, koji se održava u Izraelu.

"Crveni" su izgubili od Turske, rezultatom 71:58, nakon što su sinoć poraženi od Francuske 71:61.

U prvom poluvremenu izabranici Dušana Dubljevića bili su ravnopravan rival (37:34 za Tursku), da bi u trećoj četvrtini protivnički tim, predvođen Onuralpom Bitimom, riješio pitanje pobjednika - 26:15 u tom periodu.

Bitim je predvodio Tursku sa 29 poena, dok su u crnogorskom sastavu dvocifren skor imali Igor Drobnjak (14 poena, četiri skoka i tri asistencije) i Marko Simonović, koji je, međutim, zbog problema sa faulovima igrao samo 18 minuta (11 poena, sedam skokova).

Posljednji meč u grupi A Crna Gora igra sjutra od 12 i 45 sa Velikom Britanijom.

Sve ekipe idu u osminu finala, pobjednici prve eliminacione runde nastavljaju borbu za medalju, poraženi za opstanak.