Gigant Dubljević, Valensija u trileru pobijedila Fenerbahče

4440 pregleda 0 komentar(a)
Bojan Dubljević, Foto: Euroleague
Ažurirano: 27.12.2019. 21:27h

U najdramatičnojoj utakmici dosadašnjeg dijela sezone, Valensija je savladala Fenerbahče 100:98, nakon produžetaka.

Valensija je u regularnom dijelu na volšeban način ispustila pobjedu, Fenerbahče izgubio dobijen meč u produžetku, dok je Bojan Dubljević, as španskog tima, odigrao najbolju partiju u evroligaškoj karijeri.

Dubljević je postigao 30 poena (9/11 za dva, 2/3 za tri poena), imao je 12 skokova, za astronomski indeks korisnosti 42.

Valensija je košem Injasija Abaldea 0.4 sekunde prije kraja povela 84:82, a Željko Obradović uzeo tajm-aut.

Nacrtao je akciju tako da je Nando de Kolo ostao nepokriven na drugom kraju reketa, a francuski as je pogodio uz sirenu i uveo meč u produžetke.

Fener je u drugoj četvrtini vodio 13 razlike, imao plus 11 na kraju trećeg perioda, a gosti sjajnom igrom došli tako blizu pobjede...

U produžecima je Fener bio bolji, vodio je 96:89 minut i 18 sekundi prije kraja.

Ali, nije bilo gotovo, igrači Valensija napravili su nevjerovatan preokret, koji je završio Džordan Lojd košem uz faul za 100:98.

Osam sekundi imao je domaćin za posljednji napad, a De Kolo promašio trojku...

Valensija je ostvarila sedmu pobjedu na 16 mečeva, Fenerbahče doživio čak 11. poraz.