Ibar slavio u Igalu protiv Primorja, tripl-dabl Ljujića

Erste košarkaška liga logo, Foto: Arhiva "Vijesti"
Ažurirano: 31.01.2017. 20:12h

Košarkaši Ibra savladali su u Igalu ekipu Primorja 1945 sa 85:74, u prvom meču zaostalog 14. kola Erste lige.

Domaćinu je pripalo prvo poluvrijeme, gostima drugo. Ibar je do kraja treće četvrtine kompletirao preokret, a meč je prelomio sredinom posljednje dionice kada je poveo 74:64 i osigurao 10. pobjedu u prvenstvu.

Najbolji u pobjedničkom timu bio je Marko Ljujić, koji je upisao trip-dabl sa 15 poena (6-5 za dva, 4-1 za tri, 2-2 sa linije bacanja), 13 skokova i 11 asistencija!

Najefikasniji u Ibru bio je Nikola Rondović sa 20 poena, a dvocifreni su još bili Eldin Kalić (13), novajlija Nemanja Šekularac (13) i Admir Nurković (12).

U poraženoj ekipi izdvojili su se Vladan Jocović sa 19 poena i devet skokova, Slobodan Miljanić je dodao 17 poena a Veselin Kovačević 15.

Primorje - Ibar 74:85 (23:21, 23:19, 15:23, 13:22)