Mogren u Prvoj B ligi!

U zakazano vrijeme gosti i sudije su se pojavile na terenu, podbačena je lopta, a potom sviran kraj. Cetinjani će meč dobiti službenim rezultatom (2:0).
Ažurirano: 25.02.2012. 23:12h

Košarkaši Mogrena biće izbačeni iz Prve A lige, jer su dva uzastopna meča izgubili službenim rezultatom – Budvani su danas trebali kod kuće da odigraju meč sa Lovćenom, ali kako domaćin nije delegatu utakmice Draganu Backoviću dostavio dokaz o uplati kazne zbog nedolaska na meč Kupa Crne Gore protiv Ulcinja, utakmica nije odigrana.

Ovo je druga utakmicu koju Budvani gube službenim rezultatom iz istog razloga (ABS Primorje), pa će, prema propozicijama Košarkaškog saveza Crne Gore, u ponedjeljak biti izbačen u niži rang takmičenja, odnosno u Prvu B ligu.

Košarkaši Mornara, utisak je, sa pola snage i bez kapitena Ivana Jelenića i Lazara Radosavljevića, koji uopšte nije ulazio u igru, ubjedljivo su savladali Danilovgrad. Pitanje pobjednika odlučeno je sredinom treće četvrtine kada su izabranici Mihaila Pavićevića serijom 15:3 stigli do ubjedljive prednosti koju gosti do kraja nijesu mogli ugroziti.

Samo 10 minuta bilo je dovoljno Ulcinju da postavi stvari na svoje mjesto i opravda ulogu favorita u duelu sa ABS Primorjem. Ovom pobjedom Ulcinjani su ostali u trci za plasman u Superligu.

Teodo je ostvario pobjedu u duelu sa Sutjeskom i izborio plasman u Superligu. Ekipa Milana Rondovića je odličnom drugom četvrtinom postavila stvari na svoje mjesto i stečenu prednost nije ispuštala do kraja meča.

Mornar - Danilovgrad 94:71 (21:13, 23:26, 23:15, 27:17)

Bar - Dvorana „Topolica”. Gledalaca: 200. Sudije: Kaluđerović (Nikšić), Raičević (Bijelo Polje), Turčinović (Cetinje).

Mornar: Pajović 10, Damjanović 8, Sarajlija 3, Niković 8, Ivanović 10, Skot 8, Kasalica 5, Radosavljević, Sekulović, Pavić 12, Vujošević 13, Barović 17.

Danilovgrad: Ratković 12, Jovović 10, Baletić, Ademović 4, Đerković, Stojanović, Kunjić 19, Vuković, Antović, Cebalović 6, Mrdak 5, Patković 15.

Ulcinj - ABS Primorje 76:68 (23:8, 15:20, 22:20, 16:20)

Ulcinj - Dvorana Gimnazije. Gledalaca: 200. Sudije: Koljenšić (Podgorica), Kićović (Bar), Šanjević (Podgorica).

Ulcinj: Latković 6, Đurišić 11, Markašević, Taflaj, Klikovac 4, Đeljošević 2, Lalović, Medenica 16, Unkašević 17, Tepavčević 10, Đurković 10.

ABS Primorje: S. Arapović 9, G. Bulatović 11, Misinezović, D. Arapović, Krivokapić 10, Devrnja 12, M. Bulatović 4, Kovačević 14, Radak 3, Baćović 5, Brajović, Savić.

Teodo - Sutjeska 83:67 (19:19 , 32:14, 14:22, 18:12)

Tivat - Dvorana „Župa”. Gledalaca: 350. Sudije: Dragojević, Jokić (Podgorica), Muhadinović (Cetinje).

Teodo: Radonjić, Danilović, Staničić, Radulović 13, Pekić 2, Ćalić 7, Bošković 11, Subotić 10, Rondović 20, Ljujić 2, Milošević 14, Lučić 4.

Sutjeska: Kovač 3, Zarubica, Vranješ 36, Kuveljić, Grabovica 3, Popović 1, Dragićević 2, Jocović 12, Krivokapić 7, Milošev, Vukotić, Pejović 3.