Makabi je doživio drugi poraz, nakon što je na startu izgubio od Panatinaikosa
63 pregleda 1 komentar(a)
makabi cska, Foto: Euroleague.net
Ažurirano: 16.10.2018. 21:00h

Bajern je u prvom kolu Evrolige ubjedljivo poražen od Efesa, a večeras pokazao snagu - tim Dejana Radonjića savladao je Panatinaikos u Minhenu 80:79.

Izjednačena utakmica, koja se igrala u egalu gotovo cijelo vrijeme, odlučena je u dramatičnom finišu - Lučić je pogodio devet sekundi prije kraja za 80:77, tri sekunde kasnije Lengford smanjio sa linije bacanja.

Buker je zatim promašio oba penala za Bajern, da bi se Gist spetljao pod svojim košem, a Lučić uzeo loptu i spriječio eventualni preokret...

U domaćoj ekipi se istakao reprezentativac Bosne i Hercegovine, Nihad Đedović sa 19 poena, koji je ujedno bio i najefikasniji igrač utakmice. Kod Atinjana dobru partiju je pružio Langford, koji je ubacio 18 poena.

Košarkaši CSKA ostvarili su drugu pobjedu u sezoni, predvođeni Nandom de Koloom savladali su Makabi u Tel Avivu 89:86.

Izraelski tim, koji u četvrtak od 20 sati, gostuje u Podgorici, bio je ravnopravan rival tokom cijelog meča, da bi u finušu presudio kvalitet gostiju.

"Armejci" su pri rezultatu 71:71 napravili seriju od 7:0 i u posljednjih pet minuta rutinski zadržali stečenu prednost. Majkl Rol je trojkom sekund prije kraja samo ublažio deseti uzastopni poraz Makabija od CSKA, odnosno šesti zaredom na domaćem terenu.

De Kolo je igrao simultanku sa odbranom Makabija, meč završio sa 27 poena (11/16 iz igre), pet asistencija i četiri ukradene lopte, uz indeks korisnosti 32. Anđelo Kalojaro bio najefikasniji kod Makabija, upisao je 21 poen.

U posljednjoj utakmici večerašnjeg programa Gran Kanarija je u španskom derbiju savladala Barselonu u Las Palmasu - 87:86.

Činilo se da Katalonci idu ka pobjedi, vodili su sa pet poena razlike dva minuta prije kraja, ali su domaći stigli do preokreta i velike pobjede. Evans sa 19 poena predvodio je Kanariju do pobjede, dok se kod Katalonaca istakao Kajl Kjurik sa 24 poena.