Veselje u Tripoliju nakon pobjede fudbalskog tima

Ažurirano: 04.09.2011. 10:18h

Stotine libijskih građana slavilo je sinoć, pucanjem u vazduh na glavnom trgu u Tripoliju, prvu pobjedu nacionalnog fudbalskog tima pošto su pobunjenici srušili režim Moamera Gadafija.

Libijski fudbalski tim, noseći boje pobunjeničke zastave, pobijedio je u kvalifikacionom meču na Kupu afričkih nacija, reprezentaciju Mozambika rezultatom 1:0.

"Najprije smo postigli veliku pobjedu nad despotizmom, a sada i u fudbalu", rekao je oduševljeno Abdel Ahab Šuš, koji je na proslavu na trgu doveo i svog sina.

Jedini i pobjednički gol za Libiju na ovoj utakmici postigao je, u 31. minutu Rabi al-Lafi, prenijele su agencije.

Više stotina građana pratilo je utakmicu preko video bima postavljenog na trgu Martir.