BLOG Mugoša: Ekonomski položaj mladih je veliki problem

Pred lokalnim odbornicima izvještaj o radu gradonačelnika Podgorice Saše Mujovića i programi više gradskih preduzeća

62425 pregleda 15 komentar(a)
Foto: Nikola Saveljić
Foto: Nikola Saveljić
Ažurirano: 15.05.2025. 22:25h
Završeno
20:59h

Sjednica je nastavljena nakon druge pauze.

Predsjednica Skupštine Jelena Borovinić Bojović je rekla da će večeras raspravljati do devete tačke, odnosno, do Predloga odluke o podizanju spomen-obilježja postavljanjem spomen-biste Suli Radovom. Nastavak će, kako je najavila, biti sjutra u 10 sati.

Rasprava o spomen bisti Suli Radova odložena je za sjutra, jer tu nijesu predstavnici predlagača.

20:00h

Jelena Knežević (SEP) pozdravila je uključivanje Mujovića u Savjetu mladih. 

"Smatram da održavanje deset obaveznih sjednica je veoma bitno i značajno. Smatram da obrazovanje Savjeta gdje ćemo imati četiri člana možda nije potpuno. Brine me činjenica što najveći procenat mladih radi u sivoj zoni. To implicira da su vrlo lošeg ekonomskog saveza. Smatram da u ovom savezu treba da budu predstavnici akademske i poslovne zajednice... Moramo otvoriti prostor za različita mišljenja, jer tako ćemo imati demokratsko društvo", poručila je Knežević, dodajući da ranjive kategorije moraju biti uključene u zajednicu. 

Mirjana Radulović (DPS) poručila je da joj je drago što "baštinimo mladost". 

"Formiranje Savjeta mladih predstavlja važan korak ka institucionalnom uključivanju mladih. Time će da podstaknu aktivno građansko i političko uključivanje mladih ljudi. Otvoriće prostor za dijalog sa lokalnom samoupravom i ostvariće svoja prava", kazala je. 

Poručila je da mladima fali prostora za okupljanje, i dodala da su oni bili nezastupljeni u odlučivanjima. Problemi su, kako je rekla, odlivi mozgova i nezaposlenost mladih. Mišljenja je da je prostor mladih za okupljanje veoma sužen. 

"Treba promovisati šetalište uz Moraču, Skaline, naše obale... Naši mladi vole da odgledaju klasičnu pozorišnu predstavu... Zdušno sam za mlade ljude, njihovo mjesto i afirmaciju". 

19:42h

Klikovac je rekao da mu je drago što se u sklopu Glavnog grada razgovara o uvođenju elektronskog pečata, ali ga brine tempo. 

Anđušić je poručila da se postojeća Odluka o Savjetu mladih pokazala kao nefunkcionalna. 

"Ova odluka se mijenja iz razloga participacije. Savjet za mlade je postojao na papiru. Nikad nije održana sjednica, niti sačinjen zapisnik o sjednici Savjeta za mlade. To je bio motiv da proširimo djelovanje Savjeta", poručila je Anđušić.

Adi Jakupović (DPS) je kazao da su mladi glavnog grada budućnost.

"To su i oni koji dolaze iz drugih krajeva Crne Gore i mijenjaju prebivališta. Samim tim postaju mladi glavnog grada i ne smiju biti zanemareni". 

On je kazao da je Glavni grad imao mnogo slučajeva vršnjačkog nasilja. Istakao je da zna da rast cijena utiče na školarine. Tvrdi i da će porasti cijene na mnogim univerzitetima. 

"Visina stipendija nije dovoljna. Mladima Glavnog grada se mora obezbijediti adekvatan multimedijalan prostor u kojem bi se upoznali sa modernim informacionim tehnologijama", rekao je Jakupović. 

18:57h

Mašković (Evropski savez) rekao je da ga raduje inicijativa o obrazovanju Savjeta za omladinsku i obrazovnu politiku. 

"Na taj način Skupština pokazuje mladima da se brine o njihovom položaju i da unapređuje. To ono što je dobro i što čemo svakako podržati", kazao je. 

Šturanović (DPS) istakla je da će podržati osnivanje ovog savjeta i dodaje da je opozicija uvijek slušala ideje mladih ljudi. 

Mirjana Radulović (DPS) je kazala da bi voljela da mladi pokažu koliko su kreativni, ali i da ih se plaši da ih je politika uzela pod svoje. 

Klikovac (DPS) je kazao da će podržati odluku o obrazovanju Savjeta za omladinsku i obrazovnu politiku. 

Mugoša (SEP) kazao je da su istraživanja UNICEF-a pokazala da je nezaposlenost mladih u Crnoj Gori bila 40 odsto.

"Prema tom istraživanju, 72 odsto mladih živi sa roditeljima. Participacija u procesu donošenja odluka, mladi u tome ne vide svoj doprinos. Drugi problem je ekonomska pozicija mladih". 

Tamara Crnogorčić (PES) je kazala da su mladi snaga i pokretač. 

"Podgorica je zvanično podnijela kandidaturu za evropsku prijestonicu mladih. To svjedoči o jasnoj političkoj volji da Podgorica postane evropski grad mladih. A Podgorica i jeste grad mladih". 

Izmjena: 22:26h
18:31h

Odbornik Preokreta Mirza Krnić rekao je da je broj zaposlenih u "Vodovodu" ranije bio veći. 

"Rješenje je u zaštiti resursa kojima raspolaže ovo preduzeće. Rješenje je u dobrom menadžmentu i inovacijama". 

Perić (Preokret) je apostrofirao da je rješenje za "Vodovod" potpuno suprotno onome što se sada radi. 

Klikovac je čestitao parlamentarnoj većini što su uvrstili jednu odluku opozicije u dnevni red, dodajući da je to "veliki iskorak za njih".

"Glasanje je vrlo značajno da bismo znali strateški put glasanja lokalnih preduzeća u Podgorici... Ako su se neki investitori nameračili da investiraju u 'Vodovod' nijesu dobro došli", ocijenio je odbornik DPS-a. 

18:14h

Ćulafić je rekao da postoji namjera da se privatizuje "Vodovod" za koji je odgovorna lokalna samouprava. 

"Od 2022. 'Vodovod' kreće da posluje sa minusom. Gubici o kojima govorimo su siguran put u stečaj koji nije nužno loša stvar. Kada govorimo o broju zaposlenih, reklo bi se da u 'Vodovodu' ima na stotine zaposlenih viška. Tu se nešto dešava... I druga gradska preduzeća su u pitanju. Sva preduzeća ne smiju biti plod loših privatizacija", kazao je Ćulafić. 

Perić (Pokret Preokret) kazao je da je put u privatizaciju svuda identičan. 

"Štetnici se ne sankcionišu. Postoji opšta praksa nezamjeranja. Glavni grad reaguje na to tako što će funkcionere nagraditi dodatnim primanjima, većim iznosom...", ocijenio je on. 

Šturanović (DPS) kazala je da bi valjalo dodati odredbu kojom bi se zabranila privatizacija svih preduzeća koja su pod vlasništvom Glavnog grada. Podsjetila je da su gradska preduzeća od vitalnog značaja za svakodnevni život građana.

Perić je rekao da u Crnoj Gori bitiše samovolja, a ne vladavina zakona. 

"Nema konkretnog odgovora kada tražite konkretne citate. To je matrica iz koje, nažalost, ne možemo da izađemo. Mjera zaštite je da postanemo zemlja vladavine prava o kojoj stalno pričamo... Pravna sigurnost postaje jaka onda kada je otpor samovolji toliko jak da ona staje". 

18:00h

Popović je rekla da u Zakonu o komunalnim djelatnostima "jasno stoji da jedinica lokalne samouprave obavlja komunalnu djelatnost od opšteg interesa". 

"Ako je Ustavom definisano da je voda javno dobro, nemoguća je privatizacija 'Vodovoda'. Zakonom o komunalnim djelatnostima dato je ovlašćenje regulatornoj agenciji da može da daje licence komunalnim preduzećima. Ja sam tada (2017. godine) to problematizovala... Nemoguće je da može bilo ko da privatizuje komunalno preduzeće 'Vodovod'", istakla je Popović. 

Mašković (Evropski savez) kazao je da Zakonom o komunalnim djelatnostima nije eksplicitno zabranjena privatizacija komunalnih preduzeća. Poručio je da je dobro govoriti o incijativi Perića, kao i da je ona korisna "pogotovo u svjetlu događanja oko Velike plaže u Ulcinju". 

"Važno je napomenuti da smo u prethodnom periodu imali izjave o mogućem stečaju u 'Vodovodu' što nas navodi na misao da se može krenuti putem privatizacije i zato podržavam inicijativu Perića da se danas, u parlamentu, razgovara na ovu temu". 

17:38h

Zdenka Popović (Demokrate) rekla je da je Zakon o komunalnim djelatnostima zabranio privatizaciju bilo kog vodovodnog preduzeća. 

"Jasno se postavlja granica. Postavlja se razlika između lokalnih i vodovodnih preduzeća koja se formiraju na elitnim turističkim mjestima... Ako neko ko gradi turistički kompleks bilo gdje uloži sopstvena sredstva, on može da dobije licencu od regulatorne Agencije za energetiku i komunalne djelatnosti i da se podrazumijeva da je to njegovo privatno komunalno preduzeće. Zatečena sam činjenicom da mi možemo da pričamo o tome da postoji vjerovatnoća da može doći do privatizacije lokalnih vodovoda zato što je svaka lokalna samouprava ulagala u vodovodnu infrastrukturu. Takva preduzeća je nemoguće privatizovati", kazala je Popović. 

Akcentovala je da voda mora svakom da pripada i niko ne smije privatizovati ta preduzeća. 

Bulatović (DNP) je poručio Klikovcu da mu je drago što je zabrinut za gradska preduzeća, i dodao da bi valjalo da je, dok je opozicija bila na vlasti, ta briga bila prisutna.

Klikovac je rekao da je dug u "Putevima" veći od tri miliona, dodajući da je to preduzeće uzelo kredit od jedne banke. 

17:28h

Odbornici trenutno raspravljaju o trećoj tački dnevnog reda - Predlogu odluke o dopuni Statuta Glavnog grada. 

Srđan Perić (Preokret) rekao je da je "voda za piće osnovno ljudsko pravo i ona mora biti svima dostupna". Akcentovao je da se mora spriječiti privatizacija "Vodovoda" i dodao da su "iz tri pravca bile priče o tome". 

"Ako se 'Vodovod' uvede u stečaj, to može biti korak ka privatizaciji. Vi tada nikome ne možete zabraniti da preda stečajnu masu.

Klikovac (DPS) rekao je da je jasan stav opozicije kada je riječ o privatizaciji "Vodovoda i kanalizacije".

"Jasno je da te vrste infrastrukture treba da budu potpuno nezavisne od upliva bilo kojih stranih uticaja... Bitno je da upoznajemo građane Podgorice sa namjerama, kao i građane zaposlene u 'Vodovodu'. Postoji neki plan, kao što je i za Veliku plažu mnogo ranije. Mi ne znamo ni da li je podgorički 'Vodovod' ponuđen nekom Alabaru", kazao je Klikovac.

On je poručio da Vlada Crne Gore treba da pomogne lokalnom "Vodovodu" "da se rešavaju ovi problemi". 

"Ali privatizacije nema. Privatnim investitorima je jasna poruka - neka ne dolaze u 'Vodovod'", rekao je on. 

16:43h

Perić (Preokret) istakao je da direktori moraju da rade svoj posao, te da ne treba da se ustručavaju od otpuštanja radnika.

"Za vrijeme DPS-a, 'Vodovod' je imao pozitivne rezultate, a sad je u minusu. Izvršni direktor treba da podnese ostavku... Cijela priča kod 'Vodovoda' je da preduzeće ne može biti ostavljeno na ovaj način. Ili smjenjujte ljude ili postavljajte stručne", poručio je odbornicima Perić, naglašavajući da će biti uzdržani od glasanja za odluku o preuzimanju duga kredita "Vodovoda".

Arsović (DPS) je rekao da Glavni grad pokušava da pomogne "Vodovodu", ali da ne zna šta to preduzeće radi povodom svog problema. 

"Zabrinjava što imate smanjenje zaposlenih iz kadra inženjera. Kada vam pet ili šest hidroinženjera napusti preduzeće, to je rezultat lošeg odnosa prema njima. Šteta je napravljena i siguran sam da je teško možemo nadomjestiti i ispraviti", smatra on. 

Arsović je poručio da su izgubili hidroinženjere zato što su imali loš odnos sa njima. 

Ilija Mugoša (SEP) poručio je da je program rada "Vodovoda" baziran na "totalno pogrešnim podacima". 

"Nije došlo do pada broja zaposlenih, nego do povećanja troškova. Potraživanja su na nivou od otprilike pet miliona eura... I struja se tako koristila. Neko je mogao da plaća, a neko ne", kazao je.

Akcentovao je da "Vodovod" "ni pod kojim mogućnostima nije moguće privatizovati". 

"Bićemo konstruktivni i davaćemo konkretne predloge. Kao Stranka Evropskog progresa bićemo uzdržani o zaduženju, iako smo svjesni da se mora desiti". 

16:26h

Mićović je pitala Klikovca odakle mu informacija da se prodaje "Vodovod". Rekla je da su njegovi izvori nepouzdani. 

"Ova uprava se hvata u koštac sa problemima dok ne nađe rješenje...", apostrofirala je Mićović. 

Klikovac je kazao da "je gospodin Zoran Korać razgovarao sa osnivačima PES-a" o privatizaciji "Vodovoda". 

"Čekamo da predložite ideje. Tu smo za teške odluke. Uspješne kompanije kupuju firme kada su problemu. Vrijedna imovina onda manje vrijedi... Što se tiče 'Vodovoda' - imali smo korektnu diskusiju da ćemo podržati ovu odluku. Kratkoročne obaveze svih gradskih preduzeća u ove dvije godine su porasle za 14,4 miliona eura". 

16:10h

Nakon pet sati, odbornici su završili raspravo o Predlogu odluke o mjesnim zajednicama. Sada raspravljaju o Predlogu odluke o preuzimanju dijela duga po osnovu kreditnog zaduženja preduzeća "Vodovod i kanalizacija".

Odbornica PES-a Anđela Mićović rekla je da se pred "nama nalazi tačka koja može izgledati finansijsko pitanje".

"Riječ je o osnovnim uslovima života. 'Vodovod i kanalizacija' već duži period se suočava sa ozbiljnim finansijskim preduzećima. Preduzeće nije u mogućnosti da izmiruje kreditne obaveze... Uprkos naporima menadžmenta i zaposlenih, jasno je da bez intervencije Glavnog grada stabilnost ovog preduzeća ne može biti očuvana", ocijenila je Mićović. 

Poručila je da "ovo nije čin spašavanja uprave", već nužna mjera. 

Klikovac je rekao da ga brine da su kratkoročne obaveze uvećane za 3,7 miliona eura. 

"Stanje je alarmantno. Upitna je isplata zarada zaposlenima tog preduzeća, a da ne razmišljam o porezima... Prosječan broj zaposlenih je umanjen sa 578 na 552", ocijenio je. 

Apelovao je na Mujovića da za "Vodovod" i njemu slična preduzeća povlači "bolne odluke". 

"Postoje ideje u vezi privatizacije. Volio bih da nijesu tačne. Imaćete teške odluke.. U ove dvije godine obaveze preduzeća su gotovo udvostručene. Kad imate situaciju da crnogorska ekonomija raste samo tri odsto, onda znate da nemamo proces stizanja životnog standarda Evropske unije (EU)", poručio je šef kluba odbornika DPS, dodajući da će opozicija podržati ovu odluku.

Klikovac je apelovao da je sve stvar pristupa. 

"Vrlo je pohvalno što službeni automobil rijetko koristite (Mujoviću) i to vidi cijela Podgorica. Direktori se takmiče kako će preko državne uprave da dobiju vozila. Čemu to? Neće se zbog toga smanjiti dug 'Vodovoda', ali je stav pristupa". 

15:58h

Anđušić je rekla da provokacije "nijesu njen manir", i dodala da je u gradskom parlamentu dvije godine i tu je da "uvijek odgovori na sva pitanja odbornika".

"Zbog građana - 40 je mjesnih zajednica. To je jako kompleksan sistem", poručila je. 

Anđušić je kazala da odlukom nije bio propisan reprezentativni uzorak za anketu. 

"Što se tiče konstatacije da na sastanku nije rečeno da prethodno stanje nije valjalo, znate da poslije prvog održanog sastanka smo napravili zapisnik. Nijesmo bili sami, nego su bili svi članovi komisije. Usaglasili smo se oko javnog saopštenja da stanje nije dobro i da ćemo ga unaprijediti kroz Odluku o mjesnim zajednicama". 

Mišljenja je da Odluka o mjesnim zajednicama predstavlja otvorena vrata građanima.

15:49h

Odbornik DPS Stefan Šaponjić kazao je da će mnoge mjesne zajednice "možda izgubiti svoje postojanje ovakvom odlukom".

"A to ne bi bilo dobro u praksi. Tražim da se odradi elaborat na kvalitetniji način, samo da bi građani koji imaju ingenerciju da bitišu u određenim zajednicama dali svoj doprinos. Otvaraju se pitanja da li ćemo moći da pravimo velike ili prevelike MZ što možda i nije toliko loše", rekao je Šaponjić.

Klikovac je kazao da će Odluka o mjesnim zajednicama donijeti pravnu nesigurnost građanima Podgorice. Dodao je i da zbog neubjedljivosti argumenata, opozicija neće glasati za nju.

Mašković je rekao da je riječ "o par ekselans političkom projektu".

"Zato što nam se nije omogućilo da razmijenimo mišljenje sa resornom sekretarkom. Da nije riječ o političkom projektu, već pravno valjanom poslu, vjerujem da ste Vi (Anđušić) mogli da nas suočite sa činjenicama koje su drugačije od onog što smo kazali. Ovdje nema demokratije. Imamo prividnu, koju demonstrira parlamentarna...", poručio je odbornik Evropskog saveza. 

15:13h

Odbornici su nastavili raspravu nakon pauze od 50 minuta.

Vladan Arsović je reagovao na izjavu Mujovića da su namjere opozicije nečasne. 

Mujović mu je kazao da je život "previše kratak da ga prevaspitava". 

"Nečasno ili nepošteno su riječi sa kojima mogu pokriti ono što se tiče gospodina Ćulafića i njegove istine. Ako plasirate informacije koje su kontra istini, mislim da te namjere nijesu dobre... Nepošteno, tendenciozno ili zlonamjerno, zamijenite to kako hoćete, u suštini namjera je ista". 

Arsović je kazao da će teško doći do saradnje između lokalne vlasti i opozicije. 

Ljiljana Maraš (Demokrate) rekla je da mnogi prioriteti u MZ nijesu rješavani onako kako zaslužuju. 

"Gradska uprava treba da ima prioritet ravnomjernog razvoja mjesnih zajednica sve sa ciljem boljeg života građana. Većina MZ su bile mjesto gušenja građanske incijative. Zato i nijesu služile svrsi. Njihovim aktiviranjem vratiće se povjerenje u lokalnu samoupravu", smatra Maraš. 

13:56h

Gradonačelnik Saša Mujović poručio je da je njegova funkcija teška i zahtjevna. 

Poručio je da je teško zadovoljiti zahtjeve opozicije "ako znate da njihove namjere nijesu časne". 

"Moj postulat je istina. Nikad u svom životu se nijesam kitio tuđim perjem. Nisam kupio poene, niti slagao. Pričali su da sam podmetnuti kandidat za gradonačelnika koji je došao da zamaskira druge. Ja sam i tada tvrdio i rekao sam - od ovog momenta me isključivo interesuje Podgorica. To mi daje dovoljno kredibiliteta da ono iza čega stanem je zaista tako". 

Saša Mujović, Gradonačelnik
foto: Nikola Saveljić

On je kazao da "vrlo dobro zna šta je rekao", kada je riječ o radovima na Bulevaru Vojislavljevića. 

"Potpuno se slažem sa brojnim komentarima. Uvodi se nešto novo, ulazimo u novu priču i ima puno otvorenih pitanja. Vrlo rado iščekujem odgovor gospođe Anđušić. Mislim da smo o svemu vodili računa". 

Mujović je poručio da bi volio da rasprava ne skreće u pravcu "podmetačina i zakulisnih radnji". 

13:17h

Odbornica opozicije Ksenija Aranitović podsjetila je da "pune dvije godine slušamo priču o mjesnim zajednicama". Pitala je ko će usvajati i sređivati statue mjesnih zajednica. Zanimalo ju je i ko utvrđuje elaborat mjesne zajednice. 

"Član 11 osnivanje mjesne zajednice propisuje da MZ može biti osnovana pripajanjem. Ona se, logično, može proširiti ili reorganizovati. Čini mi se da je ovo osnovna pravna nepodobština... Član 16 razgraničenje MZ, jer osporava pravo građana da sami odrede granice zajednice... Na osnovu kojeg zakona mjesne zajednice imaju ovlašćenja da vode evidenciju o građanima". 

Organi i predsjednik Savjeta su, prema mišljenju Aranitović, najkonfuzniji djelovi Odluke o osnivanju mjesnih zajednica. 

Jelena Milošević (Za budućnost svih nas) smatra da su odbornici unaprijed uništili nešto što nije zaživjelo. 

"Ukoliko damo šansu ovom predlogu, pokazaće se kao dobar". 

13:05h

Srđan Perić (Preokret) rekao je da Odluka o mjesnim zajednicama propuštena prilika do otvorene demokratije. 

"Demokratija počiva na tome - jedan čovjek, jedan glas. Nažalost, ovo je moglo mnogo bolje. Vlast koja izbacuje pola zajednice iz donošenja odluke je neefikasna i siromašna. I ne može nikad da napreduje".

Kazao je da se tekst odluke ne kreće načinom njihovog pravljenja. Mišljenja je da bi trebalo da imamo više manjih mjesnih zajednica. 

"Opština treba da pokaže vrstu otvorenosti. Predsjednici MZ moraju da imaju minimum dvije odborničke nadoknade mjesečno... Ušli ste u institucionalni haos. Imate ministra Maraš Dukaja i njegov predlog koncepta Zakona o lokalnim izborima. On ne akcentuje predsjednika MZ, već savjeta, a vama je izbor savjeta nedovoljno razrađen", smatra Perić. 

Maša Šturanović (DPS) kazala je da se postavljaju pitanja izbora na nivou mjesnih zajednica i da to zahtijeva velika ulaganja, dodatne kapacitete, jasno propisane procedure... 

"Lokalna samouprava ne posjeduje dovoljno kapaciteta da organizuje lokalne izbore u više od 30 MZ. Zborovi građana zvuče privlačno na papiru, ali su u praksi teško ostvarivi u urbanim sredinama poput Podgorice. Iskustva iz prošlosti pokazuje da su zborovi građana imali slab odaziv...". 

Šutranović je pitala kako će MZ obezbijediti stabilno finansiranje i stručno osoblje za rad. 

"Umjesto toga vlast koristi ovaj predlog kao propagandni alat", ocijenila je Šturanović. 

Kritikovala je vlast što koristi MZ kao alate za politički obračun, istakavši da one moraju da budu mjesto saradnje građana bez obzira na njihove stavove. 

12:51h

Mirza Krnić (Preokret) pitao je Paunovića za MZ Zabjelo i Velje brdo i zna li u kakvom su stanju. 

Paunović je kazao da je u imovinu Glavnog grada uloženo oko 350.000 eura.

Dragutin Vučinić je rekao da Odlukom o mjesnim zajednicama vraća pravo građana da učestvuju u radu i kreiranju svoje budućnosti, ali i okruženja. Poručio je da se nada da će ovo pokrenuti pozitivne promjene u gradu.

Vladimir Bulatović (Za budućnost Podgorice - NSD - SCG - PCG) kazao je da "ova gradska vlast postiže veliki cilj - uvođenje demokratije u mjesnim zajednicama". 

"Pojedine MZ su bile zapuštene, poluprivatizovane od bivše vlasti... Mislim da je svima u interesu da MZ ne budu ni ispostave DPS, ni PES-a, a ni bilo koje partije, već da budu vraćene građanima".

Stefan Ćulafić (DPS) pitao je Bulatovića da mu pojasni ko su građani koji će da biraju predstavnike u Savjetima MZ. 

"Gdje će se evidentirati koji su to ljudi koji će da biraju. Pozdravljam uvođenje direktne demokratije, ali moram znati neke osnove u vezi toga".

12:37h

Mitar Paunović (Demokrate) tvrdi da u kancelarijama MZ Lijeva rijeka su bile dvije topovske granate i jedna ručna bomba.

"Kancelarije te MZ su bile ruinirane. Stolice i prozori su bile polomljene, a namještaj istumbane". 

On je pokazao fotografije na kojima se vidi da je MZ Drač bila ruinirana. Pokazao je i fotografiju na kojoj se vidi "slika Mila Đukanovića sa trobojkama". 

Apelovao je da se nastavi praksa preko Direkcije za imovinu i to u vidu regresnih tužbi.

"Najvažnija pobjeda jeste i što je na mjestu kafane u MZ 'Donja Gorica' danas dječiji vrtić i što će u MZ 'Ubli' biti omladinski klub. Gradska služba svakog dana proizvodi malu ili veliku pobjedu... Shodno svemu, klub odbornika Demokratske Crne Gore pozdraviće donošenje ovakve odluke", poručio je Paunović.

Klikovac je poručio Paunoviću da je u MZ "Kotor" bilo i prikrivenog snimanja, nakon kojeg su snimci prikazivani "u nekim emisijama". 

Poručio je Paunoviću da je previše "lijepio etiketa", dodajući da će "na svaku dobiti jednu etiketu".

Paunović je pitao Klikovca "gdje mu je Duško Marković". 

"Pitaću đe im je Svetozar Marović. Gdje su im ti podaci, s obzirom na to da o ovim stvarima pitaju mene i Aleksu Bečića koji je devedesetih imao 13 godina". 

Bonus video: