Policajac iz Nikšića peti na maratonu u Njujorku

62 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 11.11.2011. 12:45h

Policajac iz Nikšića, Veselin Petrušić je, 06. novembra 2011. godine, na Njujorškom maratonu, u kategoriji Vojska Policija, u kojoj se takmičilo 2.500 učesnika, osvojio peto mjesto.

Na ovogodišnjem Njujorškom maratonu, koji je sportski događaj pozivnog karaktera, učestvovalo je 40.000 ljudi.

Petrušić je prvi Crnogorac kojem je uspjelo da za sedam dana istrči dva maratona.

„Nadam se da sam dostojno reprezentovao Upravu policije i Crnu Goru.“, kazao je Petrušić nakon osvojenog petog mjesta.

Uprava policije u saopštenju podsjeća da je Veselin Petrušić, nakon atletičarke Olivere Jevtić, prvi takmičar sa prostora bivše Jugoslavije koji je dobio poziv i takmičio se, još u novembru 2007. godine, na ovom prestižnom maratonu u Njujorku.

Veselin Petrušić, koji se 19 godina bavi atletikom, bio je prvak Srbije i Crne Gore na 100 metara, više puta je pobjeđivao na krosu i u trkama na 10.000 metara, a osvojio je prvo mjesto i na međunarodnim trkama u Beogradu, Nikšiću i Podgorici.

Pored Njujorškog maratona, učestvovao je i na svjetskim maratonima u Madridu, Barseloni, Rimu, Luksemburgu i Parizu.