Crna Gora pobijedila 33:29 u Štutgartu, Per Johanson dao šansu svima
3678 pregleda 0 komentar(a)
Rukometašice Crne Gore, Foto: Stefan Ivanović/RSCG
Ažurirano: 21.11.2019. 21:09h

U jedinom testu pred odlazak u Japan, rukometašice Crne Gore su savladale Njemačku 33:29 (17:16).

Meč u Štutgartu je bio izjednačen, jer su se ekipe često smjenjivale u vođstvu. „Lavice” su prvo imale minus dva gola, da bi u 1. poluvremenu dva puta stizale do plus tri (12:9 i 14:11).

Tim Henka Grenera, čovjeka koji je doveo Holandiju do svjetskih visina, u finišu 1. i početkom 2. poluvremena je kompletirao seriju 5:1 i preokrenuo na 20:18.

Ubrzo je najmlađa igračica reprezentacije Tatjana Brnović sjajnim lobom izjednačila na 21:21, da bi Ljubica Nenezić sa nekoliko odličnih odbrana omogućila preokret (23:22).

Ema Ramusović je devet minuta prije kraja povisila na 27:25 i najavila trijumf, da bi sve dileme otklonile Itana Grbić i Đurđina Jauković golovima za 31:27 na dva i po minuita do kraja.

Per Johanson je koristio sve igračice, a jedina loša stvar je što je Brnovićeva sredinom 2. poluvremena napustila teren vidno hramljući. Ne zna se još da li je u pitanju samo udarac ili povreda.

NJEMAČKA - CRNA GORA 29:33 (16:17)

Štutgart - „Šarena”. Gledalaca: 2.000. Sudije: Jakovlčjević, Antić (Sbrija). Sedmerci: Njemačka 6 (5), Crna Gora 4 (2). Isključenja: Njemačka 8, Crna Gora 8 minuta. Crveni karton: Radičević (Crna Gora) u 46. minutu.

Njemačka: Ekerle, Roh, Berger 1, Grijzels 5, Šmelcer 2, Benke 1, Naidzinavičus 5, Štole 4, Cšoke, Belk 2, Grosman 1, Vajgel, Laurenrot 1, Berend 1, Minevskaja 5 (5), Šulce 1.

Crna Gora: Rajčić (šest odbrana), Nenezić (pet odbrana), Batinović (šest odbrana), Radičević 3, Jauković 4, Klikovac 3, Knežević, Ujkić 2, Premović 1, Bulatović 1, Brnović 2, Ramusović 3, Mehmedović 2, Despotović 5, Raičević 5, Grbić 2.