Zeta dobro prošla: Oduzeta dva boda zbog odlaska sa derbija

7923 pregleda 9 komentar(a)

Disciplinska komisija FSCG bila je blaga prema Zeti i prestupu koji je napravila - tim iz Golubovaca kažnjen je oduzimanjem dva boda, jer je napustio utakmicu protiv Budućnosti u 79. minutu.

Incident se dogodio u meču 9. kola Prve crnogorske Telekom lige, kada su gosti nezadovoljni suđenjem Nikole Dabanovića, a na poziv Jugoslava Lambulića, sportskog direktora kluba, otišli u svlačionicu desetak minuta prije kraja.

U trenutku prekida rezultat je bio 1:0 za Budućnost, a Takmičarska komisija FSCG je kasnije registrovala utakmicu 3:0 u korist domaćina.

Nakon ove kazne, Zeta umjesto 19 ima 17 bodova.

Prema Disciplinskom pravilniku FSCG, Zeta je zbog ovog prekršaja mogla da bude kažnjena i oduzimanjem devet bodova.

Disciplinska komisija je kaznila Jugoslava Lambulića ukupno pet mjeseci zabrane obavljanja funkcija u fudbalu.

Dva mjeseca suspenzije dobio je zbog "zbog nagovaranja na napuštanje terena i odbijanja igranja" Zete na utakmici protiv Budućnost.

Lambulić u narednom kolu na meču Iskra - Zeta "psovao i vrijeđao sudiju Miloša Boškovića sa tribina stadiona", zbog čega je odstranjen tri mjeseca iz fudbala.

Disciplinska komisija FSCG je kaznila i Budućnost - novčano 500 eura, zbog slabe organizacije meča protiv Zete.