Akinfejev zaustavio Anži, CSKA osvojio duplu krunu

„Armejci” su bolje ušli u finale pred prepunim tribinama navijača „Ahmat arene” u Groznom koji su svih 120 minuta zdušno bodrili ekipu Gusa Hidinka i Željka Petrovića.
55 pregleda 0 komentar(a)
CSKA Moskva, Foto: Beta AP
Ažurirano: 01.06.2013. 22:27h

Superbogati Anži nije uspio da se domogne prvog trofeja u istoriji, pošto je u penal ruletu više sreće imao moskovski CSKA 1:1 (penalima 4:3).

A samo u uvodnim minutima prvak Rusije je bio bolji rival, poveo golom najvećeg otkrovanja sezone u Rusiji, 20-godišnjeg napadača iz Nigerije Ahmeda Muse u 9. minutu.

Preuzeo je Hidinkov tim inicijativu, ali osim evrogola za izjednačenje Lasane Dijare u 74. minutu, nije ponovo uspio da pogodi iako je 25 minuta imao igrača više (isključen Pontus Vernblum. Uzalud.

"Ovo finale je osvojio kapiten i golman CSKA Akinfejev. Igor je genije", nije krio razočaranje Jurij Žirkov, čiji je penal sjajno zaustavio golman CSKA.

Tek, CSKA je osvojio sedmi Kup Rusije, a treću duplu krunu u toj zemlji, pa je pretekao Spartak koji je to uradio dva puta.

"Bilo je to pravo finale, prepuno tenzije. Anži je bio bolji, sve je karte bacio na ovo finale, ali smo mi bili miljenici sreće. Tačno je da sam imao sreće da odbranim brojne zicere. To nije rezultat samo moje klase ili forme, već najviše slučajnosti, jer je neke udarce nemoguće odbraniti", kazao je Akinfejev, koji je podigao pobjednički pehar.

Anži opet nije bio miljenik sreće u odluci penalima, jer je i prethodno finale Kupa Rusije u svojoj istoriji izgubio na taj način od Zenita.

A porazom je ostao i bez mogućnosti da uzme trofej Superkupa Rusije, pošto će se 10. jula u Rostovu naći CSKA i viceprvak Rusije, Zenit.