Arsenal i Siti u osmini finala, Liverpul mora na popravni protiv Vest Hema

1 komentar(a)
Aleksis Sančes, Foto: Reuters
Ažurirano: 30.01.2016. 19:38h

Arsenal i Mančester siti su opravdali ulogu favorita u četvrtom kolu FA kupa.

"Tobdžije", koje brane trofej, kod kuće su savladale Barnli sa 2:1, dok je Siti bio mnogo ubjedljiviji - trijumfovao je u duelu sa Aston Vilom sa čak 4:0.

Sančes se vratio u tim Arsenala nakon povrede i bio najzaslužniji za plasman u osminu finala.

Čembers je donio prednost Arsenalu u 19. minutu, Vouks je poravnao u 30, a mučenje na "Emirejtsu" prekinuo je Čileanac početkom drugog poluvremena.

"Osjećali smo se komforno kod 1:0, a onda i primili gol koji nas je iznenadio. Utakmica je nakon tog pogotka postala potpuno drugačija i bili smo u blagom šoku", rekao je Arsen Venger.

"Građane" je u Birmingemu do trijumfa vodio Nigerijac Iheanačo, koji je upisao het-trik, a upisao se i Rahim Sterling.

Liverpul mora na popravni u London nakon što je odigrao bez golova protiv Vest Hema, dok je u drugom premijerligaškom duelu Kristal Palas je pogotkom Zahe eliminisao Stouk.

Na popravni mora i VBA mora na popravni, nakon što je remizirao protiv trećeligaša Piterboroa (2:2).

Gosti su izvukli remi u 89. kada je mrežu Vest Broma pogodio Tejlor.

Arsenal - Barnli 2:1

Aston Vila - Mančester siti 0:4

Kolčester - Totenhem 1:4

Bolton - Lids 1:2

Buri - Hal 1:3

Kristal Palas - Stouk 1:0

Notingem forest - Votford 0:1

Oksford - Blekburn 0:3