Arsenal skupo platio pobjedu nad Stoukom

Venger se nije radovao nakon pobjede (1:0), pošto su Fabregas i Volkot napustili meč prije kraja, zbog povreda
arsenal_1, Foto: Reuters
Ažurirano: 23.02.2011. 23:46h

Arsenal je na svom terenu savladao Stouk (1:0) i uz utakmicu više došao na samo bod zaostatka za liderom Premijer lige, Mančester junajtedom.

Odlučujući gol postignut je praktično na otvaranju utakmice - Niklas Bendtner je u 8. minutu pronašao Sebastjana Skilaćija, koji je iz golmanskog prostora glavom zakucao loptu u mrežu.

Arsen Venger, ipak, nije mogao da se raduje pobjedi. Naime, defanzivac Stouka, Rajan Šoukros uporno je grubo nasrtao na kapitena Seska Fabregasa, koji je zbog povrede morao da izađe već u 14. minutu. Za razliku od kapitena, koji je sam napustio igralište, Tea Volkota su u 69. minutu morali da iznesu na nosilima, nakon nasrtaja Denija Vajtheda.

Prvoj zvijezdi Arsenala Fabregasu i jednom od najbržih fudbalera na svijetu, Volkotu, sada slijede pregledi nakon kojih će biti poznato da li će biti u stroju za ključni meč sa Barselonom za dvije sedmice na „Nou kampu”.