Azar dvostruki strijelac u trijumfu Čelsija

Tim Mauricija Sarija slavio je sa 2:0 pa sada zauzima treće mjesto sa dva boda više u odnosu na Totenhem, ali ima odigranu utakmicu više.
693 pregleda 0 komentar(a)
Slavlje igrača Čelsija nakon drugog gola, Foto: Reuters
Ažurirano: 08.04.2019. 23:32h

Fudbaleri Čelsija su u 33. kolu Premijer lige savladali Vest Hem rezultatom 2:0 i tako zauzeli treću poziciju sa 66 bodova, dva više u odnosu na Totenhem, ali i uz utakmicu više.

Tim Mauricija Sarija je poveo u 24. minutu preko sjajnog Edena Azara. Belgijanac je na 30ak metara od protivničkog gola primio loptu, a zatim je uslijedio pravi dar-mar, prije nego je postigao svoj 15. gol u Premijer ligi ove sezone.

Samo tri minuta kasnije, Gonzalo Iguain je propustio izglednu priliku - stativa je bila saveznik golmana Fabijanskog.

Stvorio je Čelsi još par šansi u prvom poluvremenu preko Hadson-Odoija i Iguaina, ali je rezultat ostao nepromijenjen.

Već na startu drugih 45 minuta, Azar je iz peterca poslao loptu pored gola, da bi zatim Lanzini, Kresvel i Arnautović propustili prilike za izjednačenje.

U 90. minutu, Azar je postavio konačnih 2:0 na asistenciju Rosa Barklija.