Bajern protutnjao kroz Hamburg, poraz Šalkea, remi Dortmunda

Drugoplasirani tim njemačkog fudbalskog prvenstva Šalke izgubio je danas u gostima od Hofenhajma sa 3:2
Šiplok, Foto: Beta AP
Ažurirano: 03.11.2012. 19:48h

Bajern je večeras u gostima deklasirao Hamburga 3:0, u derbi utakmici 10. kola Bundeslige i tako se učvrstio na prvom mjestu na tabeli.

Minhenskom timu ovo je bila prva pobjeda u Hamburgu poslije čak šest godina.

Mrežu Hamburga "načeo" je Bastijan Švajnštajger u 39. minutu, a potom su Tomas Miler i Toni Kros za samo četiri minuta u nastavku meča definitivno riješili pitanje pobjednika.

Šalke je propustio priliku da održi korak za vodećim Bajernu – tim iz Gelzenkirhena je u gostima poražen od Hofenhajma sa 3:2.

U veoma uzbuljivoj utakmici, domaćin je do velika tri boda stigla pogotkom Svena Šiploka u posljednjem minutu meča.

Šampion Borusija iz Dortmunda je na svom terenu odigrala bez golova protiv Štutgarta, a važnu pobjedu za bijeg iz opasne zone upisao je Nirnberg koji je na svom terenu slavio protiv Volfsburga sa 1:0.

U derbiju kola od 18.30 časova sastaju se ekipe Hamburga i Bajerna.