Barsa poslije preokreta bolja od Atletika, Bajern savladao Benfiku

56 pregleda 19 komentar(a)
Luis Suares, Foto: Reuters
Ažurirano: 05.04.2016. 20:54h

Barselona je i sedmi put zaredom savladala Atletiko, ali ovu pobjedu tek mora da potvrdi ako želi u polufinale Lige šampiona.

Na "Nou Kampu" je bilo 2:1, nakon što je Atletiko poveo u prvom poluvremenu golom Fernanda Toresa, a onda dočekao isključenje Ninja (reklo bi se prestrogo poslije dva žuta kartona koja mu je dao Feliks Brih) i frontalne napade Barse u drugom poluvremenu.

Gotovo da ne postoji tim koji može da se odbrani od Katalonaca kada je brojčano slabiji na terenu, izuzetak nije ni ovaj svemoćni Atletiko - Luis Suares je sa dva gola, u 63. i 74. minutu, krunisao dominaciju ekipe Luisa Enrikea i obezbijedio prednost pred revanš na "Visente Kalderonu" koji se igra naredne srijede.

Revanš u kojem i jedni i drugi imaju pravo da budu optimisti - Barsa jer može da postigne gol protiv svakog bukvalno kad poželi, a Atletiko zato što zna kako se pobjeđuju ovakvi dvomeči.

"Kolćonerosi" su do isključenja Toresa gotovo savršeno neutralisali sve kvalitete Barse, odlično su stajali na terenu do 55. minuta (na startu drugog dijela su imali i dvije odlične šanse), a Barsa je zaigrala kako zna kada je protivnik počeo da ostaje bez snage.

Barsa je kasnije bila toliko dominantna da je pravo čudo kako je Simeoneov tim samo dva puta kapitulirao...

Pobijedio je i Bajern, ali ni on nije miran - bilo je (samo) 1:0 protiv Benfike u Minhenu, a izgledalo je da će biti više golova nakon što je Arturo Vidal već u 2. minutu načeo Portugalce.

Bavarci su imali mnogo prilika da postignu makar još jedan pogodak, ali pamtiće se i šanse gostiju - dvije je propustio Niko Gaitan, a jednu Žonas kojem je Havi Martines tijelom odbranio prazan gol.

TOK MEČA

Kraj - Barselone ja savladala Atletiko rezultatom 2:1, Bajern je bio bolji od Benfike sa 1:0.

Na oba terena je počeo 90. minut: Barselona - Atletiko 2:1, Bajern - Benfika 1:0. Produženo je po pet minuta.

89. minut - Bajern je bio blizu drugog gola, ali je Levandovski loše reagovao.

U finišu je ubrzao i Bajern, traži drugi gol, ali Benfika čuva minus jedan.

85. minut - šansa za Barsu - probao je Nejmar, pa Mesi, ali se Atletiko nekako odbranio.

80. minut - Barselona - Atletiko 2:1, Bajern - Benfika 1:0.

78. minut - Lukas Ernandes je dobio žuti karton pošto je spriječio Nejmara da se stušti sam ka golu Oblaka. Brih ne bi pogriješio i da je isključio mladog Francuza.

74. minut - bum-bum Suares - 2:1 za Barselonu protiv Atletika! Alveš je centrirao, a Urugvajac glavom šutirao tako jako da Oblak nije imao šansi. Katalonci su preokrenuli, sada imaju čak dovoljno vremena i da jure ubjedljiviju pobjedu.

Posljednjih 20 minuta: Barselona - Atletiko 1:1, Bajern - Benfika 1:0.

64. minut - velika šansa u Minhenu za Benfiku. Žonas je šutirao, a Ćavi Martines tijelom odbranio siguran gol.

63. minut - Barsa je izjednačila - 1:1! Strijelac je Suares sa praktično gol linije poslije šuta Albe.

Pola sata prije kraja: Barselona - Atletiko 0:1, Bajern - Benfika 1:0.

61. minut - Nejmar je ponovo bio veoma blizu.

Benfika djeluje sve odlučnije da postigne gol na "Alijanc areni". Opet je probao Gaitan, ali Nojer je siguran.

55. minut - Oblak je ukrotio šut Nejmara glavom. Barsa je u naletu, Atletiku je sve teže... Slovenački golman je potom zaustavio i odličan šut Mesija.

Simeone je napravio prvu izmjenu - izašao je Karasko, na terenu je Augusto Fernandes.

U Minhenu - Bajern plete mrežu oko kaznenog prostora Benfike, ali je i dalje 1:0.

51. minut - sada je probao i Nejmar - plasirao je desnom nogom, ali je pogodio prečku. Potom je blizu gola bio i Mesi, ali je sjajno reagovao Filipe Luis.

49. minut - velika šansa za Mesija! Probao je makazicama, ali pored gola.

49. minut - nova prilika za Atletiko nakon centaršuta Grizmana.

47. minut - Filipe Luis je na startu drugog dijela mogao da šokira Barselonu - gađao je glavom, ali pravo u glavu Maskerana.

Na oba terena su počela druga poluvremena.

Završeno je poluvrijeme i na "Nou Kampu". Vodi Atletiko golom Toresa, koji je kasnije isključen.

45+2. minut - Nejmar je probao sa ivice kaznenog prostora, ali preko gola.

Poluvrijeme u Minhenu - Bajern vodi golom Vidala. Benfika je u posljednjim sekundama imala odličnu šansu za izjednačenje preko Gaitana.

36. minut - velika glupost Toresa, koji je dobio drugi žuti karton zbog faula nad Busketsom. Možda je sudija Brih i bio preoštar, teško da je ovakav start bio za isključenje.

36. minut - Vidal je opet probao glavom, ali preko gola.

33. minut - Koke je zaradio žuti karton pošto je u kontranapadu zaustavio Mesija.

32. minut - velika šansa za Atletiko! Majstorski je šutirao u padu, ali je Ter Štegen sjajno reagovao.

33. minut - Bajern je blizu drugog pogotka, ali Portugalci nekako odolijevaju na "Alijanc areni".

29. minut - Tores je sada dobio žuti karton zbog faula nad Nejmarom.

25. minut - gol na "Nou Kampu" - 0:1! Tores je pogodio mrežu Ter Štegena poslije odlične asistencije Kokea. Tores je dao 11 pogodak u 10 međusobnih mečeva protiv Katalonaca.

24. minut - Grizman je probao sa 20 metara od gola Barselone, čini se i da je bio sebičan, jer je imao bolje opcije za eventualnu asistenciju.

20. minut - velika šansa za Milera, ali je golman Benfike Ederson odbranio.

19. minut - Barsa je bila veoma blizu vođstva. Alveš je centrirao, a Nejmar sa sedam metara šutirao glavom preko gola.

14. minut - publika na "Nou Kampu" je na nogama, ali ne zbog poteza nekog od aktera, već je u 60 sekundi odala čast preminulom Johanu Krojfu.

13. minut - ne dešava se mnogo do sada u Barseloni. Domaćin ima posjed lopte, ali je odbrana Atletika sigurna. Probao je Mesi, ali je gađao preko gola.

10. minut - Bajern je opet opasan - probao je Daglas Kosta.

5. minut - prvi ozbiljan napad Barselone. Probao je Mesi sa 20 metara, ali pored gola.

Odmah gol u Minhenu - već u 2. minutu Bajern je poveo! Pogodio je glavom Vidal nakon centaršuta Bernata.

Počele su utakmice u Barseloni i Minhenu.

Stefan Savić nije u protokolu za utakmicu Barselone i Atletika, otpao je zbog povrede lista, a Dijego Simeone je izveo sastav koji izgleda neće imati samo obavezu da odbrani gol - defanzivu Barse napašće tri Karasko-Grizman-Tores.

Očekivano, Savićevo mjesto pokriće mladi Francuz Lukas Ernandes, dok je Luis Enrike izveo sastav koji je i najavljen...

Pep Gvardiola je Benfiki suprostavio najjači tim u ovom trenutku, a šansu je dobio junak revanša osmine finala protiv Juventusa Tijago Alkantara.