Barsa slavila u Moskvi, Lil rastužio Bjeloruse

Katalonski velikan je na "Lužnjikiju" slavio sa 3:0, a sve je bilo gotovo već do poluvremena - Dani Alveš je u 16. evrogolom načeo Ruse, a onda je Lionel Mesi /u 27. i 39. minutu) otklonio sve dileme oko pobjednika.
Mesi, Foto: Reuters
Ažurirano: 20.11.2012. 19:21h

Barselona je rutinski savladala Spartak u Moskvi i matematički obezbijedila plasman u osminu finala.

Spartak, doduše, nije bio toliko slabiji rival, u prvom poluvremenu je stvorio makar tri velike prilike (kod 0:0 i 0:1), a onda je grubo kažnjen od sastava Tita Vilanove.

Lil je bio bolji od BATE-a u Minsku (2:0) i to su mu prvi bodovi u Ligi šamoiona ove sezone.

Francuzi su zakasnili kada je borba za osminu finala u pitanju, ali su zato uništili snove Bjelorusima - BATE je nakon ovog poraza izgubio sve šanse da ide dalje u borbi sa Bajernom i Valensijom.

Marko Baša je za Lil odigrao cijeli meč, a strijelci su bili Sidibe i Bruno.