Barselona bolja od Atletika, Filipe Luis đonom na Mesija

Otvorenim đonom na koljeno najboljeg igrača svijeta - direktan crveni karton dobio je Luis u finišu poluvremena
Felipe Luis, Foto: Reuters
Ažurirano: 30.01.2016. 17:10h

Barselona je savladala Atletiko u derbiju 22. kola Primere 2:1 i stekla tri boda prednosti na vrhu tabele, uz utakmicu manje koju treba da odigra sa Sportingom u Hihonu.

Možda i presudan korak ka novoj tituli, jer i Real zaostaje sedam bodova.

Atletiko je poveo u 10. minutu golom Kokea, kome je centrirao Saul, preokrenuli su Mesi (dodavanje Đordija Albe) i Luis Suares (asistencija Danija Alveša), već do poluvremena.

Gol Mesija i jubilaran - ukupno 1.000. koji su postigli on i Kristijano Ronaldo u seniorskoj konkurenciji, uljučujući i reprezentacije.

Meč pred 94,995 gledalaca na "Nou Kampu" će ostati upamćen i po brutalnom faulu beka gostiju Felipea Luisa nad Leom Mesijem.

Otvorenim đonom na koljeno najboljeg igrača svijeta - direktan crveni karton dobio je Brazilac u finišu poluvremena, što je znatno olakšalo posao domaćinu da sačuva prednost u nastavku.

Srećom po Barsu i sve ljubitelje fudbala, Mesi nije ozbiljnije povrijeđen - nastavio je utakmicu.

Gosti su od 65. minuta imali dva igrača manje, jer je drugi žuti karton dobio Godin. Po španskim medijima, diskutabilno, iako su defanzivci Atletika cijeli meč "tukli" domaće, naročito Mesija i Nejmara.

U igru je zatim ušao naš Stefan Savić, da pokuša da spasi šta se spasiti može...

Atletiko do kraja nije primio gol, ali sa devetoricom nije mogao da izbjegne poraz.