Betis srušio Real, Delibašić pogodio protiv bivšeg kluba

Crnogorski reprezentativac, koji je od 2004. do 2008. nosio dres kluba sa Baleara, ušao je u 79. minutu, a u samom finišu je krunisao asistenciju Baptistata i postigao treći gol u Primeri ove sezone.
5 komentar(a)
Andrija Delibašić, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 24.11.2012. 23:21h

Primera možda nije odlučena, ali glavni konkurent Barseloni od večeras nije Real, već Atletiko Madrid - četa Žozea Murinja izgubila je od Betisa u Sevilji i sjutra će vjerovatno ostati 11 bodova iza Katalonaca, koji gostuju Levanteu.

Drugoplasirani Atletiko može da ode na plus osam, ako na "Visente Kalderonu" riješi svoj meč protiv Sevilje.

Realu je presudio Ečebaria, sjajnim golom u 17. minutu. Gosti su do kraja napadali, imali su nekoliko šansi, poništen im je i čist gol Benzeme, ali svejedno - to je bilo daleko od šampionskog Reala

Duel protiv bivšeg kluba inspirisao je Andriju Delibašića, koji je potvrdio pobjedu Raja Valjekana u susretu sa Majorkom golom u 90. minutu (2:0).

"Pčelice" su povele samo tri minuta prije gola Delibašića, pogotkom Karilja.

U derbiju za četvrto mjesto (prva tri su rezervisana za Barsu, Real i Atletiko), Malaga je ponizila očajnu Valensiju i pokazala sjajne partije u Ligi šampiona nisu slučajnost.

Portiljo je u 8. minutu načeo goste, koji su razbijeni u finišu - Saviola u 75, Santa Kruz u 81. i Isko u sudijskoj nadoknadi cijepali su mrežu do 4:0.

Betis - Real Madrid 1:0