U polufinalu su i Atletiko Madrid i Arsenal
1 komentar(a)
Dimitri Paje, Foto: Reuters
Ažurirano: 12.04.2018. 21:00h

Lacio je imao sve u svojim rukama - pobijedio je u prvom meču u Rimu 4:2, a onda u 55. minutu revanša poveo golom Ćira Imobilea.

Ali, tada se dogodio spektakulatan preokret. Salcburg je izjednačio čim je krenuo sa centra preko Munasa Dabura, a onda od 72. do 76. minuta dao još tri gola preko Amadua Ajdare, Hi-Čan Hvanga i Štefana Lajnera za senzaciju u četvrtfinalu Lige Evrope.

Ред Булл Зальцбург - Лацио | Обзор матча от ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

U polufinalu su i Atletiko Madrid, Arsenal i Marsej.

Atletiko je završio veliki posao pobjedom u prvom meču nad Sportingom (2:0), ali je domaćin u Lisabonu poveo golom Fredija Montera u 28. minutu i imao nekoliko šansi da nadoknadi zaostatak.

U nastavku je Antoan Grizman propustio dva zicera da završi sve, ali srećom po njega to nije puno koštalo „kolćonerose”.

Спортинг - Атлетико. Обзор матча. от ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

CSKA je poveo protiv Arsenala 2:0, falio mu je još jedan gol da izbaci Arsenal, koji je u Londonu slavio 4:1, ali je Dani Velbek smanjio na 2:1 i otklonio sve dileme. Aron Ramzi je u 92. minutu donio remi velikanu iz Londona.

Najuzbudljivije je bilo u Marseju. Lajpcig je poveo na „Velodromu” već u drugom minutu, ali je domaćin preokrenuo na 3:1 autogolom Štefana Ilzankera u 6. i golovima Bune Sara u 9. i Florijana Tovana u 38.

Time je oboren u rekord Lige Evrope, jer nikada nisu brže postignuta tri prva gola na utakmici.

Francuski klub je nadoknadio minus iz Njemačke (0:1), ali je Žan-Kevan Ogustan, bivši igrač najvećeg rivala Marseja - Pari Sen Žermena, smanjio na 3:2 u 55. minutu.

„Bikovi” su opet imali rezultat za polufinale, ali je kapiten Dimitri Paje fenomenalnim golom u 60. minutu donio veliko slavlje na „Velodromu”, da bi Hiroki Sakai u 94. samo potvrdio prolazak u polufinale.

Марсель - РБ Лейпциг. Обзор матча от ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Marsej - Lajpcig 5:2 - prvi meč 0:1

Ilzanker 6. autogol, Sar 9, Tovan 38, Paje 60, Sakai 90+4 - Bruma 2, Ogustan 55.

CSKA - Arsenal 2:2 - 1:4

Čalov 39, Nababkin 50 - Velbek 75, Ramzi 90+2.

Sporting - Atletiko Madrid 1:0 - 0:2