Bolna četiri dana: Nakon eliminacije iz Lige šampiona, Atletiko Madrid daleko i od titule

4815 pregleda 0 komentar(a)
Atletik Bilbao slavi gol
Ažurirano: 16.03.2019. 21:53h

Četiri dana nakon bolne eliminacije iz Lige šampiona od Juventusa, Atletiko Madrid je doživio novi udarac, ovoga puta u Primeri.

Tim Ćola Simeonea je poražen u gostima od Altketik Bilbaa 2:0, za četvrti poraz u sezoni, kojim su se Madriđani vjerovatno predali u borbi za 11. titulu u istoriji kluba.

Atletiko je i dalje na minus sedam od Barselone, koja u nedjelju veče protiv Betisa ima šansu da uveća prednost.

Bilbao je dugo bio u drugom dijelu tabele, ali, kako se bliži kraj sezone, a do njega je ostalo još deset kola, pozicije Baskijaca su sve bolje, tako da ni mjesta koja vode u Evropu nisu više nedostižna.

Atletik je sada na devetom mjestu sa 37 bodova, tri manje od šestoplasirane Sevilje i sedam od Alavesa. Doduše, Betis i Valensija sa po 39, odnosno već pomenuta Sevilja, imaju po utakmicu manje.

Domaćin je poveo u 73. minutu i to zahvaljujući odličnom pregledu igre Injakija Vilijamsa. Kordoba je šutirao, ali se strijelac nije zaustavio, već je nastavio kretnju ka golu i neometan na "drugoj stativi" skrenuo loptu koja je išla pored gola u mrežu.

Nade Atletika "uništio" je rezervista Kenan Kodro, reprezentativac Bosne i Hercegovine, koji je u 85. minutu odlično ispratio kontranapad, koji je doduše i počeo od njega, da bi iskoristio asistenciju Ibaija i lucidno savladao Jana Oblaka.