Čelsi slavi Azara, čudesni Totenhem još vjeruje u preokret

Totenhem gubio do 89. minuta, pa pobijedio Svonsi 3:1
Azar, Foto: Reuters
Ažurirano: 05.04.2017. 21:05h

Čelsi se oporavio od šokantnog poraza od Kristal Palasa u prošlom kolu i u derbiju Premijer lige savladao Mančester siti 2:1.

Tim Antonija Kontea do pobjede je vodio Eden Azar, dvostruki strijelac.

Azar je doveo svoj tim u vođstvo udarcem iz srca šesnaesterca, a nakon izjednačenja Aguera, riješio je pitanje pobjednika - penal mu je odbranio Kabaljero, ali je Belgijanac hitro reagovao i ubacio loptu u mrežu.

U finišu meča, Aguero i Stouns imali su dvije velike šanse za izjednačenje - šut Argentinca odbranio je Kurtoa, dok je štoper Sitija sa pet metara, nakon kornera, tukao loše, preko gola.

Челси - Манчестер Сити 2:1. Обзор матча. Англия. Премьер-лига 2016/17. 31 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Čelsi je zadržao sedam bodova prednosti nad Totenhemom, koji je na čudesan način došao do pobjede nad Svonsijem i nastavio da se nada velikom preokretu u šampionskoj trci.

Tim Maurisija Poketina u Velsu je bio blizu poraza, jer je domaćin vodio od 11. do 89. minuta. Gosti su imali apsolutnu dominaciju, loptu konstantno u posjedu, a u finišu meča golom Dele Alija izjednačili.

Kada je izgledalo da neće moći više od boda, Son je u prvom minutu nadoknade pogodio za 2:1, a Eriksen u posljednjim trenucima meča ovjerio pobjedu...

Liverpul je osvojio samo bod protiv Bornmuta 2:2.

"Crveni" su preokrenuli zaostatak iz sedmog minuta, preko Kutinja i Origija, da bi King u 87. minutu šokirao "Enfild".

Arsenal je bio ubjedljiv protiv Vest Hema – tri gola u posljednjh pola sata igre Ozila, Volkota i Žirua, za povratak u trku za plasman u Ligu šampiona.

Арсенал - Вест Хэм 3:0. Обзор матча. АПЛ 2016/17. 31 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Arsenal – Vest Hem 3:0

Ozil 58, Volkot 68, Žiru 83.

Hal – Midlsbro 4:2

Marković 14, Nijas 27, Ernandes 33, Megvajer 70. – Negredo 5, De Run 45+1.

Sautempton – Kristal Palas 3:1

Redmond 45, Jošida 84, Vord-Praus 85. - Benteke 31.

Svonsi – Totenhem 1:3

Ratlidž 11. – Ali 89, Son 90+1, Eriksen 90+4.

Čelsi – Mančester siti 2:1

Azar 10,35. – Aguero 26.

Liverpul – Bornmut 2:2

Kutinjo 40, Origi 59. – Afobe 7, King 87.

Juče: Mančester junajted – Everton 1:1, Votford – Vest Bromvič 2:0, Barnli – Stouk 1:0, Lester – Sanderlend 2:0.