Đenova i Parma zaustavile Napoli i Fiorentinu

Bod "violi" donio Matijas Fernandes u 85. minutu fenomenalnim golom iz slobodnog udarca
Amauri, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 24.02.2014. 22:30h

Favoriti nisu ispunili zadatak - Napoli je stao protiv Đenove (1:1), dok se Fiorentina u posljednjim minutima spasavala poraza u Parmi (2:2).

Napoli je dominirao protiv "grifona", ali mu je računicu pokvario Emanuele Kalajo, pozajmljeni igrač "azura" u Đenovi koji je pogodio iz slobodnog udarca...

Tako je i nakon 25. kola sve ostalo isto - Napoli na trećem mjestu, koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona, ima šest bodova više od "viole".

Kako se odvijao meč u Parmi Fiorentini ni bod nije loš, jer je dva puta gubila, potom ostala i sa deset igrača na terenu (isključen Dijakite početkom drugog poluvremena), da bi remi potpisao Matijas Fernandes fenomenalnim pogotkom iz slobodnog udarca u 85. minutu.

Prethodno su za domaćina strijelci bili Antonio Kasano i Karvaljo Amauri, a za Fiorentinu Huan Kvadrado.

U finišu su zbog prepirke koja je umalo prerasla u tuču isključeni Đani Munari i Borha Valero.

Stefan Savić je igrao 90 minuta i dobio žuti karton, dok Marko Bakić nije bio ni na klupi.

Parma - Fiorentina 2:2 (Kasano 39, Amauri (penal) 51 - Kvadrado 41, Fernandes 85)

Napoli - Đenova 1:1 (Iguain 18 - Kalajo 84)